FK Šumperk U17 vs. SK Sigma Olomouc U16

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
22. 5. 2024 17:30 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2023/2024 30. kolo 45

Proti jedné z největších akademií na Moravě nastoupili naši mladší dorostenci v předehrávce posledního kola ligové soutěže. Po víkendovém vítězství s Hlučínem odehráli další velmi dobré utkání, ve kterém nechybělo moc a favorita obrali o body. Třetí celek tabulky však nakonec šťastně urval vítězství gólem v samotném závěru duelu. „Utkání s papírovým favoritem neprobíhalo podle očekávání a spíše se jednalo o boj ve středu pole a na naší polovině. Během utkání si hosté ze hry vytvořili minimum šancí a spoléhali na dlouhé nákopy, dlouhé auty a rohové kopy,“ hodnotil duel trenér mladších dorostenců Jakub Bauer.

Zachráncem Sigmy se stal v 85. minutě střídající Radim Kaštyl. „My jsme odehráli výdejově slušný zápas, s velmi důslednou obranou, je třeba však dodat, že v několika případech jsme se měli pokusit o delší a konstruktivnější držení míče a absolvovat přechod do útoku pod tlakem. Sami jsme si vyloženou příležitost nevytvořili. Divácky se nejednalo o atraktivní zápas, přesto oceňuji naši týmovost a obětavost. Každý hráč hrál na hraně fyzických možností a snažil se plnit svoji roli na hřišti a za to si zaslouží respekt.“ pochválil své svěřence Bauer. Zklamáním však pro něj byl výkon favorizovaného soupeře, třetího celku tabulky. „Za zmínku bohužel stojí i výkon hostů. Od zápasu se Sigmou očekáváme konfrontaci s tím nejlepším fotbalem, protože mají k dispozici výběr toho nejlepšího v regionu. Chceme se bavit ligovým fotbalem a kreativitou hráčů, obdivovat dovednosti a být spokojení s tím, že absolvujeme zápas s profesionálně připraveným soupeřem. Místo toho vidíme několik dobře fyzicky připravených hráčů, kteří pobíhají za dlouhými nákopy, auty a skáčou na secvičené rohy,“ doplnil své zamyšlení trenér Bauer.

FK Šumperk U17 – SK Sigma Olomouc U16 0:1 (0:0)

Gól: 85. Kaštyl. Žluté karty: Vlk – Chytil, Hilbert, Skácel. Rozhodčí: Jan Petrásek. Diváci: 45.
Šumperk: Hýžďal – Horký, Lepka, Látal, Kodeš (67. Kopecký), Vlk, Mazák, Ferron, Ježek (80. Vojtek), Galík (46. Barvínek, 80. Churavý), Hájek.
Sigma Olomouc: Hruban – Sandr, Pavlištík, Pazdera (75. Vyroubal), Hilbert, Vaněk (66. Di Cuia), Skácel, Horák, Chytil (60. Kaštyl), Liďák, Pšenica.