FK Šumperk U17 vs. SK Sigma Olomouc U16

24. 9. 2022 13:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2022/2023 8. kolo 60

Mladší dorostenci přivítali v utkání 8. kola moravskoslezské ligy mladšího dorostu výběr Sigmy Olomouc do 16 let. V jejím dresu se v Šumperku představil i bývalý náš hráč Jakub Pávek, který nedávno debutoval v dresu národního týmu U16. Nakonec se sám podílel jednou brankou na vítězství olomouckého celku. Mimo něj pak dres Sigmy navlékli i další kluci působící v mládežnických reprezentačních výběrech, a také Patrik Přibylka.

Je nutno dodat, že i šumperský celek je z větší části postaven na hráčích ročníku 2007, tedy kategorie U16. V brance dostal prostor Daniel Frolo. Na druhé straně pak Adam Kozub, který začínal s fotbalem na Jesenicku, stejně jako i někteří další hráči Sigmy. Ta šla do vedení již v patnácté minutě, když se prosadil David Lorenc. Náš celek ale dokázal s favoritem, v tabulce na druhém místě, držet dlouho krok a do kabin se šlo právě jen s těsným vedením olomouckého celku.

Bohužel důležitý moment přišel hned po změně stran. Právě Jakub Pávek dokázal ve 47. minutě zvýšit na 2:0, o tři minuty později se trefil i Štěpán Galík. který začínal s fotbalem v Jeseníku. V 70. minutě pak oba týmy střídaly, Sigma pustila na hřiště například syna bývalého reprezentanta Luku Rozehnala, a také Víta Skopala. Právě ten v 90. minutě pečetil výsledek zápasu a stanovil skóre na konečných 4:0.

FK Šumperk U17 – SK Sigma Olomouc U16 0:4 (0:1)

Góly: 15. Lorenc, 47. Pávek, 50. Galík, 90. Skopal. Bez karet. Rozhodčí: Richard Jastrzembski. Diváci: 60.
Šumperk: Frolo – Lepka, Kočí, Hájek, Zelinka, Horáček (46. Barvínek), Kucharčuk, Havlíček (70. Luběna), Tomaj (70. Lašák), Vlk (56. Novosad), Slezák (46. Minář).
Olomouc: Kozub – Beran, Pávek, Lorenc (70. Rozehnal), Synevych (70. Vojtek), Přibylka (62. Ptáčník), Galík (70. Skopal), Glos, Příkazský (62. Remeš), Andrle, Siegl.