FK Šumperk U17 vs. 1. SK Prostějov U17

0 - 6

12. 3. 2023 13:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2022/2023 17. kolo 80

Reportáž

Náročný vstup do jarních bojů druhé nejvyšší dorostenecké soutěže absolvovala šumperská sedmnáctka na domácí půdě. V souboji s Prostějovem inkasovala v každém z poločasů po třech brankách a nakonec podlehla Hanákům 0:6.

Prostějov šel do vedení v desáté minutě gólem Martina Škody, který pak brankový účet celého zápasu v 76. minutě i uzavřel. Klíčové okamžiky se ale odehrály, podobně jako v případě souboje výběrů staršího dorostu, v rozmezí pár minut. Mezi 40. a 50. minutou se Prostějov prosadil, tedy na přelomu 1. a 2. půle, hned čtyřikrát. Závěr první pětačtyřicetiminutovky gólově poznamenali Daniel Vagner a Matěj Balenčin. Tentýž hráč pak vstřelil i úvodní gól druhého poločasu, na což navázal Jakub Strnad.

FK Šumperk U17 – 1. SK Prostějov U17 0:6 (0:3)

Góly: 10. a 76. Škoda, 45. a 48. Balenčin, 40. Vagner, 50. Strnad. Žluté karty: Thun, Luběna, Nevrlý – Vyroubal. Diváci: 80. Rozhodčí: Petrásek – Brázdil, Ondráček.
FK Šumperk: Novosad – Thun, Kűhnel, Luběna, Kočí, Lepka (56. Havlíček), Hájek (46. Koryčan, 66. Nevrlý), Minář, Kucharčuk, Doležal (46. Zelinka), Vlk (46. Uher). Trenér: Bohdan Hecl.
1. SK Prostějov: Novotný – Šídlo, Škoda, Sláma (74. Matula), Balenčin, Cihlář (74. Liška), Páleník (64. Šuhaj), Vagner, Bílý, Vyroubal, Lužný (46. Strnad). Trenér: Pavel Musil.