FK Šumperk U17 vs. 1. SK Prostějov U17

10. 4. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 21. kolo 30

O bodový zisk usilovali v domácím prostředí na umělce šumperští mladší dorostenci proti Prostějovu. Ten vstupoval do zápasu jako favorit a po nerozhodném prvním poločasu to nakonec výsledkově ve druhém potvrdili.

Přitom již ve třetí minutě se prosadil Pavel Trubač a Hanáci vedli. Rychlé vedení hostů ale nebylo předzvěstí nějakého urputného navyšování skóre. Naopak, domácí mladíci se ještě v poločasu dokázali postarat o vyrovnání. Po půlhodině hry se prosadil kapitán Filip Podhorný. Bohužel hned na začátku druhého poločasu se opakoval scénář z prvního. Po pár okamžicích Prostějovští znovu dostali míč za záda brankáře Horkého. Jak se později ukázalo, branka Matěje Chmelaře byla vítězná. I tak byl zápas až do samotného konce vyrovnaný, boj o body otevřený. Až v 85. minutě pečetili hosté vítězství zásluhou Štěpána Illíka.

Hanácký celek tak získal plný bodový zisk, bohužel šumperští mladší dorostenci na ten první na jaře čekají. Nutno dodat, že zatímco Prostějov přijel kompletně s kádrem složeným z hráčů ročníku 2005, tak domácí trenéři měli v základu jen tři – Jiroše, Podhorného a Valentu. Do hry se naopak dostali dokonce tři hráči ročníku 2007, Barvínek, Snášel a Hýbl.

FK Šumperk U17 – 1. SK Prostějov U17 1:3 (1:1)

Góly: 30. F. Podhorný – 3. Trubač, 47. Chmelař, 85. Illík. Bez karet. Rozhodčí: Radek Svoboda. Diváci: 30.
FK Šumperk U17: Horký – Jiroš, Novák, Podhorný, Kucharčuk, Zelinka, Minář, Doležal (76. Hýbl), Valenta (58. Barvínek), Kühnel (48. Vepřek), Slezák (68. Snášel). Trenér: Bohdan Hecl.
1. SK Prostějov U17: Tesáček – Burget (61. Lagovský), Vaněček (61. Bureš), Krása, Mitana, Trubač (46. Illík), Kohoutek, Racek, Chmelař (73. Srostlík), Navrátil, Kaštyl.

Předchozí zápasy