Áčko na úvod přípravy vyzvalo KS Polonia Nysa

Aniž by se před začátkem utkání viděli, aniž by spolu od konce minulé sezóny absolvovali jeden společný trénink, vyrukovali naši hráči do utkání proti výběru KS Polonia Nysa. Duel hraný ve velmi přátelském duchu fotbalových zástupců dvou spřátelených měst nabídl zajímavou podívanou. A nutno sportovně přiznat, byli v ní aktivnější a lepší hosté. Ten mohl těžit přece jen z větší sehranosti, už absolvoval jedno předsezónní utkání. Doma s Kluczborkem remizoval 2:2.

A i tentokrát padaly branky, dokonce jich nakonec bylo o jednu více. Spoustu dalších šancí ale oba celky zahodily, hlavně celek z Nysy. Neproměnil například penaltu. Ale brankáři Kreizl a Král, kteří se podělili o utkání rovným dílem, vytáhli několik parádních zákroků i ve hře. Hosté šli do vedení v 15. minutě, když individuální chyby stopera využil kanonýr Nysy a zároveň kapitán Maciej Pisula. Za pár dní šestadvacetiletý útočník si v souboji jeden na jednoho obhodil Kreizla a zakončil bez problémů do prázdné branky.

Kreizl si to vynahradil již při zmíněné penaltě, kdy chytl nejen ji, ale i dorážku. Přesto domácí celek šel na přestávku s mankem dvou branek. Postaral se o to znovu Maciej Pisula, krásnou ránou na zadní tyč. Domácí kouč Merta dal prostor několika novým hráčům, o kterých si určitě ještě v brzké době napíšeme víc. Nicméně ve druhé půli jeden z nich, brankář Král, lapil několik velkých šancí polského celku. Ten se v Šumperku prezentoval skvělou přechodovou fází, technikou na míči i rychlostí a nutno dodat, že jeho fotbal bavil.

Hostům trefil výhru v úplném závěru Kuc

Zábavu ale rozdávali i naši hráči, dva z nich pak i gólovou. V 74. minutě snížil stav zápasu po akci na levé straně Adam Vykopal, který parádní bombou pod břevno nedal brankáři šanci. Velmi podobná situace pak přinesla vyrovnání, a to téměř vzápětí. Tentokrát byl na konci celé akce Artur Sroka, ale i on prokázal, že má v noze pořádnou ránu. Přesto se polský celek, a nutno dodat že zaslouženě, dočkal vítězství. V poslední minutě využil dobře sehrané standardní situace a hlavou rozhodl duel stále ještě devatenáctiletý Mikołaj Kuc.

Nysa tak v dusném a parném náročném počasí zvítězila v Šumperku ve velmi divácky zajímavém utkání 3:2. Pro náš tým to byla na úplný úvod soustavné přípravy na nový ročník velmi zajímavá zkušenost. Další utkání odehrají svěřenci Petra Merty již o víkendu, a to v Náměšti na Hané. Soupeřem jim bude celek Sigmy U18. Doma se představí šumperský tým 20. července přípravným zápasem proti rezervě Uničova, ještě vloni Medlovu. Výkop je v 10:00.