Znak klubu FK Jeseník

Sezóna startuje pohárovým derby v Jeseníku

Čekání je u konce, šumperská fotbalová parta se vrací do soutěžních bojů. V neděli 30. července nastoupí od 17:00 proti jesenickému FK, a to na půdě soupeře. Duel se odehraje v rámci předkola MOL Cupu. Vítěz si vybojuje právě účasti v hlavní fázi soutěže, v 1. kole bude doma hostit Slezský FC Opava. Jeseník už má soutěžní premiéru za sebou. Před týdnem porazil Bruntál, díky čemuž právě postoupil do předkola poháru.

Nováček divize se známými tvářemi

Jeseník prožil v minulé sezóně úspěšné období. Vyhrál krajský přebor, čímž si zajistil postup do divize. Dařilo se mu i na mládežnické úrovni a také zde se nově stane šumperským soupeřem. V žákovských kategoriích budou hrát v případě starších kluků divizi, v případě mladších pak SpSM ligu.

Kádr mužského týmu je poměrně mladý a jsou v něm mnohé známé tváře nedávno působící v šumperských výběrech. Čerstvými posilami jesenického klubu se stali Matěj Zelinka a Jakub Vaněk, který již naskočil i do utkání s Bruntálem. V průběhu minulé sezóny zamířil na druhou stranu jesenických hor i brankář Jan Vajda. A šumperský dres oblékali například i Daniel Krézek, Jan Bouchal i tohoto času zraněný Alfréd Červeňák.

Proti Bruntálu byl stav ještě v poločasu nerozhodný, poté se ale prosadil ve 48. minutě Pavel Kysela, vítězství Jeseníku pečetil v 67. minutě Marek Cerukas.

Dopravní info – Cesta jen přes Sedlo

Nedělní duel nabízí lákavou podívanou, ale není jedinou sportovní akcí v kraji. Co si nalhávat, pozornost táhne silně obsazená a prestižní cyklistická Czech Tour. A právě ta ovlivní, částečně, i dopravu směr Šumperk – Jeseník. V neděli se koná etapa, která startuje právě u nás v Šumperku a tradičně přes jesenické hory míří až do Šternberka. Z tohoto důvodu bude také uzavřená silnice na Červenohorské sedlo, nicméně jen do cca 13:00. V té době již by měl kompletní peloton být za horami.

A právě přes Červenohorské sedlo se bude dát do Jeseníku poté dostat. Druhá oblíbená cesta, tedy přes Ostružnou a Ramzovou, bude právě od neděle 30. července po dobu jednoho týdne zcela uzavřena, a to z důvodu pokládky nového povrchu na silnici.

Pokud tedy dorazíte na fotbal přímo do Jeseníku, doporučujeme parkovat u sportovní haly na ulici Dukelská (mapa).

Informace na Twitteru

O průběhu zápasu vás budeme, pokud se rozhodnete nedorazit do Jeseníku osobně, informovat na sociální síti Twitter, pod našim oficiálním účtem @fksumperk. Zápas začíná v 17:00, řídit ho bude Vojtěch Banot, který bude mít k dispozici asistenty Martina Ganaje a Radima Kaloče.