Znak klubu FK Šumperk

Souhrn víkendu: Áčko poprvé vyhrálo, U14 a U12 stále bez ztráty

Pořádně našlapaný byl další fotbalový víkend v podání našeho FK. Do boje šlo celkem čtrnáct výběrů, přičemž samozřejmě nejsledovanější byl duel divizního týmu mužů. Ti doma porazili 2:0 Holešov a poprvé v sezóně bodovali. Naopak bez ztráty bodů jsou nadále dva výběry našeho FK. Kluci z kategorie U14 mají po čtyřech kolech plný počet bodů i díky vítězství 11:0 ve Valašském Meziříčí. Soupeře ze stejného klubu porazil i celek U12, a to doma 4:3. I on zůstává po pěti kolech stoprocentní, hned za dvojicí Baník Ostrava a SFC Opava. Právě opavský celek však bude příštím soupeřem našeho výběru.

Divizní Muži opět porazili Holešov

Divizní Áčko potřetí v řadě dokázalo porazit SFK Holešov. Vítězství se stejně jako v předchozích vzájemných zápasech nerodilo lehce, ale zatímco na jaře jsme čekali na vítězný gól Twardzika až do závěru zápasu, tentokrát přišel dřív. Již po poločasu vedl náš celek 1:0, vůbec poprvé v sezóně skóroval doma i vůbec vedl v utkání. Výborně pak zapracovala defenzíva, hosté neskórovali a nový trenér Pavel Tököly tak zahájil šumperské angažmá výhrou. Hře určitě prospěl návrat Patrika Strnada, zaskvěl se i Tomáš Morong, který vstřelil důležitý gól na 2:0. Ten využil parádního centru od Pavlíčka. První gól pak zajistil Adam Žák, který navázal na zásah ze Skaštic.

Pro šumperský celek má toto vítězství důležitý význam. V případě neúspěchu by totiž zůstal náš tým poslední již s bodovým odstupem. Takhle má hned pětice celků před ním náskok maximálně bod. Včetně Všechovic, kam vyráží výběr Tökölyho s Mertou o víkendu. Od prvního kola soutěže pak náš příští soupeř v divizi nevyhrál, daří se mu však v poháru, což ale paradoxně může být momentálně hlavně naše výhoda. Právě v tomto týdnu totiž Všechovice hostí doma v dalším kole MOL Cupu Vyškov. A kádr soupeře by tak po vloženém utkání mohl být o víkendu přece jen mírně unavený.

To rezerva hrající v okresním přeboru třetí výhru v sezóně nepřidala. Velmi mladý kádr nestačil tentokrát na Palonín, na jehož půdě prohrál 1:3. O osudu zápasu rozhodl mohelnický odchovanec Vít Pobucký, který ve 42. a 43. minutě zasadil hostům dvě rány do šatny. Zbývající dvě branky zápasu padly v závěru utkání, kdy na trefu domácího Moťky odpověděl jediným gólem našeho celku v zápasu Ondřej Krahula. V dalším kole přivítá náš celek lídra tabulky, Juventus Mohelnice.

Dorostenci na osmnáctku ligové Jihlavy nestačili

V domácím prostředí se představili dorostenci, bohužel ani starší a ani mladší dorost výrazněji jihlavského soupeře nepotrápil. V ligové soutěži staršího dorostu měl celek z Vysočiny v úvodu ročníku náročný los, teď ale začíná pravidelně bodovat. Podařilo se mu to potřetí ze čtyř posledních zápasů. Osudovým se našem celku stal úsek hry mezi 30. a 38. minutou, kdy Jihlava nastřílela čtyři branky. Hosté pak celý zápas dohráli na nulu vzadu a náš tým tak zůstal bez šancí na rozšíření bodového zisku. V tabulce tak zůstává celek U19 předposlední bod před nováčkem z HFK Olomouc. V dalším kole vyráží do Líšně, která v dosavadních šesti kolech neprohrála.

Mladší dorostenci prohráli dokonce 0:6. Soupeř otevřel účet zápasu již ve druhé minutě. Největším problémem pak pro náš tým byl Radek Palán, který vstřelil hattrick. V soutěži zůstává náš tým čtrnáctý, za sebou má Porubu a HFK Olomouc. A ani v Líšni to nebude mít lehké, brněnský celek je v tabulce šestý. Nutno znovu zmínit, že za oba naše celky hrají ve velké míře hráči věkově spadající do kategorie U16.

Výběry U14 a U12 pokračují ve spanilé jízdě

Velmi slušný vstup do sezóny mají na kontě žákovské výběry. Hlavně v kategoriích U14 a U12 není moc co výsledkově vytknout. Oba tyto celky totiž neztratily ještě ani bod. Výběr U14 si o víkendu poradil hladce s Valašským Meziříčím. Na půdě soupeře vyhrál 11:0, když už v půli zatížil konto soupeře osmi góly. Brankář Filip Vondra vychytal druhé čisté konto v sezóně a tým si drží druhou příčku v tabulce. Zajímavostí je, že byť má náš celek druhý největší počet nastřílených branek, v TOP 10 mezi střelci má jediného hráče. I v tom je síla tohoto výběru. V příštím kole však v neděli v 12:00 přivítá Uničov, zatím třetí tým tabulky s nejlepším střelcem Filem v sestavě. A to bude pořádný test. Daří se i celku U15. Ten má na kontě jedinou prohru z Hranic, je druhý a v neděli proti předposlednímu Uničovu bude chtít pozici vylepšit. O víkendu vyhrál 4:0 na půdě Valašského Meziříčí, které tak prohrálo poprvé v sezóně.

Mladší žáci hráli o víkendu doma, také je čekaly výběry Valašského Meziříčí. Celek U12 vyhrál i páté utkání sezóny, byť se na výhru 4:3 pořádně nadřel. Rozhodnutí přišlo v předposlední minutě z penalty, kterou proměnil Ambros. V tabulce jsou naši kluci třetí, za Baníkem a Opavou, která bude o víkendu příštím soupeřem. A ve Slezsku to nebudou mít naši hráči vůbec jednoduché. Naopak, favoritem je spíš domácí SFC. Výběr U13 naopak potřetí v sezóně prohrál, doma s Valašským Meziříčím vysoko 6:13. Třetí prohra v řadě na pohodě určitě nepřidá a i v Opavě, která je aktuálně třetí, to nebudou mít naši hráči kategorie U13 jednoduché.