Znak klubu FK Šumperk

Nepovedený vstup do sezóny, rezerva prohrála v Novém Malíně

Podstatně zdařilejší premiéru v nové sezóně i soutěži si představovali hráči našeho rezervního týmu. Nicméně do boje proti Novému Malínu vstupoval kádr ve velmi omlazeném složení s plno mladšími dorostenci v sestavě. I to pak v souboji se soupeřem, který v minulé sezóně sestoupil z I. B třídy, hrálo svou roli. Nepomohlo ani nešťastné vyloučení brankáře Novosada. Pro drtivou většinu kádru však šlo o první zkušenost se seniorským fotbalem, a to velmi cennou.

6. 8. 2022
5 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
6. 8. 2022 17:00 Okresní přebor 2022/2023 1. kolo 200

Z pozice nováčka soutěže vstupovala naše rezerva do bojů Okresního přeboru v sezóně 2022/2023. Ba co víc, pro drtivou většinu kádru šlo vůbec o první zkušenost se seniorským fotbalem, někteří prakticky přeskočili i kategorii staršího dorostu. V základu tak nastoupili dva hráči ročníku 2007, plných pět pak ročníků 2006 a 2005. Tento mladý kádr pak doplnili tři hráči širšího kádru Áčka, tedy zkušený Robert Jurásek, stále ještě náctiletý Vladimír Dostál a poté ukrajinský zadák Artěm Ostrokon.

Jenže samotné utkání se vůbec nevyvíjelo tak, jak by si hosté přáli. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Ondřej Dus. Tentýž hráč pak ve 22. minutě zvýšil na 2:0 a na šumperských mladících byla znát nezkušenost se seniorským fotbalem, místy i trochu zbytečná bázlivost. Do konce poločasu pak přišly ještě dvě velmi špatné zprávy. Ve 38. minutě zvýšili domácí na 3:0 po trefě Adama Šimka, ve 43. minutě pak šel náš celek do deseti. Vyloučen byl teprve čtrnáctiletý brankář Jonáš Novosad, za kterého musel do branky naskočit Petr Dostál.

Klukům se i v oslabení podařilo snížit, když se prosadil v 57. minutě Robert Jurásek. Ale na další korekci stavu již nedošlo, naopak v závěru Nový Malín přidal ještě dvě branky. V 88. minutě zvýšil na 4:1 Jakub Laštůvka, v nastavení pak dovršil hattrick Ondřej Dus. Domácí tak vstoupili po loňském sestupu z krajské soutěže do okresního přeboru vítězstvím.

TJ Sokol Nový Malín – FK Šumperk B 5:1 (3:0)

Góly: 4., 22., 90+2 Dus, 38. Šimek, 88. Laštůvka – 57. Jurásek. Žluté karty: Diblík, Kočí – Jurásek. Červená karta: 43. Novosad (SUM). Rozhodčí: Jiří Tomášek. Diváci: 200.
Nový Malín: Laščák – Bílek (K), Janda, Šimek, Diblík, Klimek, Kočí, Pospíšil, Jindřich Palatka, Dus, Podhorný. Střídající: J. Tetliak, P. Tetliak, Jiří Palatka, Strašil, Laštůvka. Trenér: Z. Michalička.
Šumperk B: Novosad – P. Dostál, Lepka, Zelinka, Jurásek (K), Kucharčuk, Minář, Ostrokon, Novák, V. Dostál, Hamala. Střídající: Jiroš, Kühnel, Snášel, Lozyňskyj. Trenér: P. Jakoubek.

Šumperk B

1NOVOSAD Jonáš Brankář 43'
2DOSTÁL Petr Hráč v poli
13LEPKA Patrik Hráč v poli
3ZELINKA Karel Hráč v poli
10JURÁSEK Robert Hráč v poli 57'
67'
12KUCHARČUK Tomáš Hráč v poli
7MINÁŘ Jan Hráč v poli
4OSTROKON Artem Hráč v poli
9NOVÁK David Hráč v poli
8DOSTÁL Vladimír Hráč v poli
5HALAMA Jiří Hráč v poli
17JIROŠ Ondřej Hráč v poli
15KÜHNEL Michal Hráč v poli
14SNÁŠEL Ladislav Hráč v poli
16LOZYŇSKYJ Lukáš Hráč v poli