Znak klubu SK HS Kroměříž

Senzační obrat v závěru znamenal krutou prohru pro Kroměříž

Šumperský starší dorost si připsal další tři důležité body do ligové tabulky. Nováček soutěže doma porazil 3:1 Kroměříž, ale zatímco výsledek svádí k pomyšlení na pohodovou výhru, realita byla jiná. Hanáci se v Šumperku prezentovali kvalitním výkonem, kdy gólem z první minuty dlouho kráčeli za vítězstvím. Až tři slepené góly mezi 87. a 93. minutou je připravily o naději. A zatímco naše kluky je potřeba vyzdvihnout za neopadající touhu vyhrát zápas, který se nevyvíjel dobře, tak soupeři je potřeba vyjádřit respekt. A popřát hodně štěstí do dalších bojů o záchranu soutěže.

8. 5. 2022
3 - 1
Konečný výsledek

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
8. 5. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 25. kolo 30

Náročné utkání čekalo na šumperské dorostence v neděli 8. května. Od půl jedenácté přivítali na svém hřišti Kroměříž. Souboj s dorosteneckým výběrem jednoho z předních týmů MSFL nabídl dramatickou podívanou se šťastným koncem pro náš výběr.

Zatímco však mužský tým Kroměříže bojuje o postup do druhé nejvyšší soutěže, tak výběr U19 naopak o záchranu druhé nejvyšší soutěže. Přes zimní přestávku doplněný kádr také začal i bodovat, vyhrál v Porubě 1:0 a naposledy i zaskočil zlínskou rezervu na její půdě, vítězstvím 2:1. Krom toho si na jaře Kroměříž připsala i remízu 0:0 se Sigmou. Bylo tedy jasné, že na Šumperk nečeká v domácím prostředí nic lehkého. S ohledem na tabulku také Hanáci usilují o každý bod. Tomu také dlouhou dobu odpovídal i průběh zápasu. Navíc Slávisté do něj vstoupili skvěle, hned v první minutě otevřel skóre Olexij Sachněnko. Ukrajinská posila, která v Kroměříži našla během okupace domoviny azyl, a to i se spoluhráči Mazurykem a Bondarenkem, zaskočila domácí výběr hned v začátku zápasu.

Hosté se i nadále prezentovali velmi kvalitní hrou, která dělala domácímu celku problémy. To po utkání potvrdil i šumperský trenér Jakub Bauer: „Hosté po celý první poločas předváděli aktivní kombinační fotbal, se kterým jsme měli problémy. Nedařilo se nám po zisku být aktivní v nabídce a míče jsme lehce odevzdávali soupeři. Nebyli jsme ani kompaktní v napadání, protože především ve střední záloze byla naše defenzivní součinnost podprůměrná.“ Nicméně postupem času se přece jen dařilo otupit tlak Kroměříže. V prvním poločasu se ale diváci již branky nedočkali.

Obrat ve stylu Realu

Sachněnkův gól byl na dlouhé minuty jedinou trefou v zápase. Nutno říci bohudíky, protože sympaticky a dobře hrající Kroměříž zahodila některé další šance na navýšení náskoku. A kdyby je dala, utkání nakonec mohlo vypadat jinak. „Soupeř opravdu nevyužil několik šancí a postupem času začal postupně ztrácet na kompaktnosti z důvodu únavy. Hra se srovnávala ale nejen díky rostoucí únavě některých hráčů soupeře, ale i zásluhou mírně zlepšené kombinace a přínosu našich střídajících hráčů,“ popsal zlom v zápase Bauer. Kroměříži pak v závěru zbyly, nutno dodat hodně krutě, jen oči pro pláč. Ze Šumperka si Hanáci nakonec vezli prohru, která nejen že se dá označit za krutou, ale vlastně i celkově nešťastnou.

Ještě v 87. minutě totiž stále svítil stav 0:1 na ukazateli skóre. Pak se ale trefil krásnou ránou z přímého kopu Martin Jecu, o tři minuty později zcela otočil vývoj zápasu dalekonosným lobem Marek Elšík! Hosté si nakonec kalich hořkosti museli vypít až zcela do dna. Elšík ještě ve třetí minutě nastavení přidal, již při hře soupeře vabank a zcela otevřené obraně, další branku a naši dorostenci tak nakonec zvítězili 3:1. „Závěr lze těžko popsat. Pro soupeře hořká porážka, protože po většinu zápasu si šel za vítězstvím. Pro nás euforie, protože 3 góly v závěru nám přinesly vítězství, se kterým v 87. minutě za stavu 0:1 již téměř nikdo nepočítal,“ neskrýval realitu Bauer. Naopak sám se dokázal vcítit do pocitů soupeře.

A zároveň Bauer neváhal ocenit i jejich týmové i individuální kvality. „Veřejně chci vyzdvihnout chování trenérského personálu, především hlavního trenéra Kroměříže. Po celý zápas ukazoval naprosto férový přístup a vedl své hráče profesionálně. Stejné poděkování náleží gólmanovi soupeře, který dirigoval svůj tým k zaměření na hru a jeho smysl pro fair play je obdivuhodný. Příjemná změna v českém fotbale, oběma přejeme mnoho štěstí.“ Šumperský tým i přes vítězství sice zůstal na 11. místě, ale odskočil pronásledovatelům.

FK Šumperk U19 – SK HS Kroměříž U19 3:1 (0:1)

Góly: 90. a 90+3. Elšík, 87. Jecu – 1. Sachněnko. Žluté karty: Elšík – Vytiska, Fuksa, Novotný, Sachněnko. Rozhodčí: Lubomír Habermann. Diváci: 30.
Šumperk U19: Žanda – Jecu, Morong, Kmínek (67. V. Dostál), Krézek (67. Tyl), Elšík, Horký (84. Přikryl), Podhorný (67. Körner), Červeňák (84. Kühnel), Václavek, Vicenec.
Kroměříž U19: Martinák – Pochylý, Chytil, Sachněnko, Novotný, Novosad (31. Klečka), Pospíšil (75. Jiřík), Dobrý, Čečatka (87. Bondarenko), Vytiska, Fuksa.