Na výběr U11 čeká vrchol sezóny, finálový turnaj Planeo Cup 2021/22

Výběr starší přípravky kategorie U11 čeká o víkendu vrchol celé sezóny. Zamíří na Planeo Cup. Jestli vám název této akce nic neříká, tak máme nápovědu. Jedná se o nástupce Ondrášovka Cupu, oficiálního poháru mládeže Fotbalové asociace ČR. V letošním roce převzala záštitu nad touto největší mládežnickou soutěží v zemi společnost Planeo. Na finálový turnaj do Kroměříže se poté sjede 24 nejlepších týmů z celé republiky. Ty celky, které si vysloužily finálovou účast díky úspěchu v kvalifikačních bojích. Mezi nimi nebude chybět tedy ani náš výběr. A že se do Kroměříže sjede špička republiky, to potvrzuje i složení základní skupiny.

Planeo Cup U11: V základní skupině proti Baníku, Bohemce či Zbrojovce

Stejně jako v minulých letech se i letos nic nemění na podobě finálového turnaje celé akce. Do Kroměříže se sjede 24 nejlepších týmů, které se rozdělí do čtyř skupin po šesti týmech. V našlapaném sobotním programu pak spolu v rámci skupin odehrají týmy zápasy systémem každý s každým. Nejlepší dva týmy z každé skupiny postoupí do tzv. zlaté skupiny Planeo Cupu. Týmy ze třetích a čtvrtých míst se budou v neděli prezentovat ve stříbrné skupině. Poslední dva celky z každé skupiny budou o konečné 17.-24. místo bojovat v bronzové skupině.

Na Hanou se sjede opravdu to nejlepší, co v České republice v kategorii U11 působí. Rozlosování turnaje je přitom již známo a na náš výběr pak v „B“ skupině nečeká žádná lehká práce. Naopak. Postup do zlaté skupiny by byl doslova senzací, náročným úkolem bude i souboj o umístění do 4. místa a případně nedělní účast ve stříbrné skupině. Na šumperský celek totiž čeká opravdu špičková smetánka českých a moravských fotbalových akademií: Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, Bohemians Praha, Hradec Králové a Meteor Praha. Natřískaná konkurence. Na druhou stranu, šumperský výběr určitě nemá co ztratit a i nedávné výsledky napověděly, že může svádět vyrovnané bitvy i se slavnějšími celky.

Skupina A: AC Sparta Praha, Football Talent Academy, 1. FC Poruba, Dukla Praha, FK Pardubice, Sigma Olomouc
Skupina B: FC Hradec Králové, FK Šumperk, FC Baník Ostrava, Bohemians Praha, Meteor Praha VIII, Zbrojovka Brno
Skupina C: Dynamo České Budějovice, FK Náchod, SK HS Kroměříž, SK Petřín Plzeň, FK Strakonice, TJ Valašské Meziříčí
Skupina D: SK Slavia Praha, FK Teplice, FC Slovácko, 1. FK Příbram, FC Slovan Liberec, SK Líšeň

O výsledcích našeho týmu vás budeme informovat, podrobnější informace o turnaji naleznete zde.

Sobotní program týmu FK Šumperk U11

09:30 – hřiště č. 4: FC Hradec Králové vs. FK Šumperk
10:45 – hřiště č. 1: FK Šumperk vs. FC Zbrojovka Brno
12:00 – hřiště č. 4: FC Baník Ostrava vs. FK Šumperk
14:30 – hřiště č. 1: FK Šumperk vs. CU Bohemians Praha
15:45 – hřiště č. 4: FK Meteor Praha VIII vs. FK Šumperk

V neděli odehraje náš výběr dalších šest zápasů, program bude znám po skončení sobotních bojů.

O turnaji

Planeo Cup navazuje na tradici Ondrášovka Cupu. Jedná se o oficiální pohár mládeže, který organizuje FAČR. Hraje se v šesti kategoriích od výběrů U8 až po U13. Právě v nejstarší kategorii pak šumperský fotbal slavil největší úspěch. Na finálovém turnaji v roce 2020, který se konal navíc v Šumperku, vybojoval úspěšný tým ročníku 2007 senzační druhé místo, když nestačil v pořadí pouze na pražskou Spartu. Tu však ve vzájemném zápase porazil. V letošní náročné kvalifikaci pak uspěl v nabité konkurenci jen výběr U11, ostatní naše týmy se nakonec na finálový turnaj nekvalifikovaly.