Klub FK Šumperk

Dorostenci se popasovali s Losinami, nastříleli pět branek

Náročná jarní část ligové soutěže čeká starší i mladší dorostence. Oba výběry se pilně připravují na mistrovské boje, část hráčů z výběru U19 pak pravidelně nakukuje i do kádru „A“ týmu. Dorostenecké výběry však o víkendu měly svá přípravná utkání. Starší i mladší výběr se střetly s výběrem Velkých Losin. Výběr do 19 let porazil svého soupeře 3:2, mladší dorostenci pak s výběrem Velkých Losin uhráli remízu 2:2.

V utkání staršího dorostu měli v prvním poločasu více ze hry hosté. Seniorský výběr si také vypracoval vedení, když jedinou branku našeho celku vstřelil Podhorný, za hosty pálili Navrátil s Indrou. A trenér Jakub Bauer pak v pozápasovém rozhovoru pro Šumperský deník neskrýval s výkonem týmu v první části zápasu nespokojenost. Po změně stran se však již naši mladíci začali více soustředit na plnění taktických pokynů. Cesta k úspěchu také vedla přes aktivnější pohyb. Srovnání pak zařídil šumperský střelec Marek Elšík, klíčový gól pak padl přímo z kopaček hráčů soupeře do vlastní branky. Vítězství 3:2 ale pro Bauera nebylo tím, co by ho příliš na přípravném utkání zajímalo.

Je potřeba si uvědomit, že protivník tentokrát nepřijel v ideální sestavě. My jsme do utkání špatně vstoupili a první poločas bych se nebál nazvat z naší strany ostudným výkonem, vůbec jsme neplnili taktiku. Druhou půli jsme se naštěstí vrátili k tomu, čemu se věnujeme během tréninků a tady byl naopak náš herní projev velice dobrý. Jenže vzhledem k tomu začátku hodnotím dnešní přípravu jako neúspěšnou, výsledek není tolik důležitý. Mrzí mě, že jsme nedokázali poctivě pracovat po celých devadesát minut hry,“ hodnotil trenér šumperské „devatenáctky“ zápas pro Šumperský deník.

Mladší dorostenci se také střetli s Velkými Losinami. V souboji proti druhému výběru Losin složenému spíše pod označení Velké Losiny B uhráli remízu 2:2. O branky se podělili Sroka a Slezák.