Ve státní svátek patřil Tyršák fotbalu – OP papírna Cup 2021

Původně se měl OP papírna Cup odehrát již vloni, ale covidové peripetie mu nakonec přiřkly finální termín 28. 9. 2021. Za účasti 12 týmů v kategorii U11 a dalších 12 týmů v kategorii U9 se odehrál zdařilý turnaj, kdy každé družstvo odehrálo celkem 7 zápasů. Náročný program gradoval po 15. hodině odpolední, kdy se rozhodlo o vítězích v jednotlivých skupinách obou kategorií.

Celkové vítězství pro Baník a Zbrojovku

V kategorii U11 ovládl skupinu Ligy mistrů výběr FC Baníku Ostrava ze střediska Poruba, který o triumfu na turnaji rozhodl vítězstvím nad Jesenickem. Baníkovci z Poruby navíc na turnaji všechna utkání vyhráli. Jesenicko skončilo druhé, o třetím místě 1. FC Poruba pak rozhodl až vzájemný zápas s pražským Tempem. Vítězem skupiny Děti dětem ve stejné věkové kategorii se stal celek SK Líšeň, druhý skončil domácí celek s označením FK Šumperk II a na třetím místě se pak umístila polská Polonia Nysa.

V kategorii U9 byl nejúspěšnějším výběr FC Zbrojovka Brno I. Druhé místo obsadil celek FC Baník Ostrava ze střediska Bazaly, na třetím místě se umístili jejich týmoví kolegové z akademie Baníku Ostrava, kteří hrají ve středisku Poruba. Skupinu Děti dětem ovládla Sigma Olomouc II před svými kamarády ze Sigma Olomouc I, třetí místo si pak odvezl Hradec Králové I.

Srdnatý boj šumperských celků U11

Dopolední program nabídl napínavé souboje ve třech skupinách každé kategorie. První dva týmy z každé skupiny postoupily do Ligy mistrů, celky na 3. a 4. místě se kvalifikovaly do skupiny Děti dětem. V kategorii U11 jsme do turnaje poslaly dva týmy. Celek FK Šumperk I na úvod turnaje sice prohrával s Baníkem ze střediska Poruba 1:0, ale duel otočil a vyhrál 3:1. Po vítězství 4:0 nad polskou Nysou bylo jisté, že kluci postoupí do Ligy mistrů. Nic na tom nezměnila ani krutá porážka 0:7 se silným celkem 1. FC Poruba.

Druhý náš výběr se představil v silné skupině C, kde sice nezískal ani bod, ale v duelech s Tempem Praha, Líšní i Jesenickém odehrál sympatické zápasy a zaslouží si pochvalu. Zmiňovaná trojice týmů pak rozehrála napínavou partii o postup do Ligy mistrů. Všechny tři kluby získaly šest bodů a nakonec rozhodla minitabulka. Z ní vyšly úspěšněji celky Tempo Praha a Jesenicka. Ačkoliv pak paradoxně postupovalo Jesenicko z druhého místa, do skupiny Ligy mistrů si přenášelo vítězství 3:2 proti Tempu Praha a tedy i tři body.

Ve finálové skupině Ligy mistrů získal náš tým FK Šumperk I už pouze bod za remízu 2:2 v derby s Uničovem. I pro Hanáky to byl jediný bod ve skupině, nicméně díky lepšímu skóre skončili pátí, naši kluci tedy šestí. To náš druhý tým si ve skupině Děti dětem vedl lépe, připsal si devět bodů za vítězství nad Baníkovci ze střediska Bazaly, Šternberkem a Krnovem. Na základě minitabulky pak skončil náš výběr FK Šumperk II druhý.

Celek U9 dokázal porazit Sigmu

V kategorii U9 se představil jediný náš celek, který se ve skupině E setkal s týmy FC Baník Ostrava (středisko Bazaly), Příbramí a Hradcem Králové II. V náročných bojích sice nezískal bod, ale soupeře rozhodně potrápil a s Hradcem Králové byl blízko úspěchu. Nakonec však prohrál 4:5. Ve skupině Děti dětem se nakonec dočkal výhry, když porazil výběr SK Sigma Olomouc II 4:2. Bohužel s prvním týmem Sigmy ale vysoko prohrál a v zápasech s Hradcem Králové I a s Nysou mu chybělo i trošku štěstí. V tabulce skončil sice poslední, ale rozhodně s chutí do dalších tréninků a zápasů.

Kompletní výsledky a tabulky přineseme později.

Úžasná zábava a krásný šek pro terezku

Kromě fotbalu se ale mohli diváci a sami účastníci zabavit i dalšími aktivitami. Iniciativa Děti dětem, spolupořadatel turnaje, přichystala pro ty menší například skákací hrad či autogramiádu známých osobností. Nechyběli slavní fotbalisté Tomáš Ujfaluši, Václav Jemelka či Jakub Matoušek, také pak hokejista Marek Peksa. Jejich rodiče, zvláště pak tatínkové, si museli zase užít exhibici motorkářů. K mání také bylo výborné občerstvení i chutné nápoje. Obrovská poklona patří maminkám našich fotbalistů, které připravily parádní catering pro trenéry. A hlavně, prostřednictvím startovného i dalších aktivit, včetně skvělé tomboly, se podařilo vybrat skvělou částku pro Terezku z Kolšova. Šek sice byl v době vyhlašování výsledků nadepsán sumou přes 57 000 Kč, nakonec se ale na její nezbytné rehabilitace podařilo vybrat parádních 62 666 Kč!

Celý den tak lze hodnotit jako vysoce podařený a úžasný. Děkujeme všem za návštěvu a věříme, že u dalších našich domácích turnajů si zase užijeme spoustu zábavy a opět prokážeme skvělé srdíčko a rádi pomůžeme.