3 - 0

Datum Čas
8. 2. 2023 17:30

Reportáž

I třetí přípravné utkání na jarní část divizní soutěže skončilo vítězstvím svěřenců trenérského dua Tököly – Merta. Na umělce Tyršova stadionu vyhráli šumperští hráči poměrem 3:0, když o úspěchu rozhodli dvěma góly v prvním poločasu. Gólem a asistencí se blýskl Miloš Šidlík, jehož návrat do Šumperku je na nejlepší cestě. Někdejší mládežnický reprezentant odehrál na Tyršáku velmi solidní podzim 2020, na který doufejme naváže i na jaře 2023. O zbývající branky se postarali Matěj Zelinka a Pavel Matura.

Trenéři šumperského celku postavili do duelu dvě odlišné jedenáctky v každém poločasu, navíc Artem Ostrokon odehrál celý zápas za Zábřeh. V první půli se na úvodní gól čekalo až do 33. minuty, kdy se prosadil právě Miloš Šidlík. O pět minut později přidal druhý gól domácího celku po Šidlíkově přihrávce Matěj Zelinka. Závěrečná branka padla v 78. minutě, Elšík přihrál Pavlu Maturovi, který pečetil konečný stav přípravného duelu.

FK Šumperk – SK SULKO Zábřeh 3:0 (2:0)

Góly: 33. Šidlík, 38. Zelinka, 78. Matura.
Sestava 1. poločas: Žanda – Jurásek, Liďák, Purzitidis, Žídek – Smrž, Nízký, Strnad, Zelinka, Linet – Šidlík.
Sestava 2. poločas: Žanda – Matura, Smrž, Nováček, Karger – Žák, Horký, Vaněk, Musílek, Lavrovič – Elšík.