FK Šumperk U12 vs. FC Baník Ostrava U12

15. 3. 2022 16:00 Liga SpSM ml. žáků U12 2021/2022 17. kolo 32

Mladší žáci kategorie U12 začali jarní část sezóny dohrávkou 17. kola. Na umělce Tyršova stadionu tak v úterý 15. března přivítali výběr Akademie ostravského Baníku. Ten přijížděl do Šumperka jako neporažený celek, ovšem tentokrát přivezl poněkud omlazený kádr. A po tuhém boji nakonec utrpěli mladí Baníkovci první porážku v sezóně.

Úvod zápasu přitom patřil hostům. Ti totiž po půlhodině hry vedli nad domácím výběrem 2:1, jednobrankový rozdíl vydržel i do další přestávky. Závěr zápasu ale patřil již našemu výběru, který duel otočil a nakonec vybojoval velmi cenné vítězství 5:3. Udrželi se tak v kontaktu s olomouckým HFK a naopak stáhli ztrátu na Valašské Meziříčí. V aktuální tabulce je tak náš výběr na 9. místě tabulky. V dalším kole však zajíždí do Karviné, která po prohře Baníku v Šumperku zůstala v tabulce jako jediná neporažena. V sobotu 19. 3. od 10:00 tak Slezané vstoupí do zápasu jako velký favorit.

FK Šumperk U12 – FC Baník Ostrava U12 5:3
Góly: Ošlejšek 2, Mikulová, Páleník, Pěček – Dunaj, Miczka, Vodák. Bez karet. Rozhodčí: Rudolf Hetmánek. Diváci: 32.
FK Šumperk: Šléška, Nitsche – Ošlejšek, Mikulová, Juřena, Jícha, Neoral, Chromý, Páleník, Hatoň, Lang, Horák (K), Pěček, Strnad, Kovář, Rašner. Trenéři: Jaroslav Horák a Pavel Páleník.
FC Baník Ostrava: Turek – Vodák (K), Vlha, Pustka, Miczka, Dunaj, Sněhota, Lukač, Poloch, Fejerčák, Halla, Rostek. Vedoucí týmu: Jan Jílek.