MFK Karviná U13 vs. FK Šumperk U13

Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu
19. 3. 2022 10:00 Liga SpSM ml. žáků U13 2021/2022 18. kolo

Výběr U13 Jakuba Bauera pokračuje v nahánění nejlepšího tria soutěže, tedy Vítkovic, Opavy a Baníku. Na půdě dalšího slezského soupeře v rámci SpSM, tedy Karviné, vybojoval výhru 7:3. A poněvadž krajský rival z Uničova svůj zápas 18. kola již předehrával dříve, tak navýšili naši hráči náskok na tohoto pronásledovatele již na 5 bodů. Hattrickem se v Karviné blýskli Tomáš Potočka a Martin Doležel, který tak skvěle navázal na šestigólový zápas proti Baníku.

Nutno dodat, že naši hráči měli zápas, co se výsledku týče, pod kontrolou takřka od jeho začátku. Již v osmé minutě se poprvé v utkání trefil Potočka. Do první přestávky již gól nepadl, ve druhé třicetiminutovce se však našim klukům podařilo výsledkově odskočit. Nejprve se prosadil ve 35. minutě Tomáš Janků, poté se přidal i Martin Doležel. On a Tomáš Potočka přidali do pauzy ještě po jedné brance a po hodině hry tak vedli naši mladší žáci již 5:0.

V poslední půlhodině zápasu se již padaly branky na obou stranách a o jeden gól byli domácí dokonce úspěšnější. Nejprve v 62. minutě završil hattrick Martin Doležel, aktuálně druhý nejlepší střelec celé soutěže. Pak přišly chvilky domácích. Po úspěšných střelách Preisnera, Tlolky a Roudenského dokázali Karvinští během dvanácti minut snížit na rozdíl tří branek. Ten poslední zásah ale přišel již v 88. minutě a bylo jasné, že na nějaké dramatizování boje o výsledek nedojde. Naopak, o minutu později pojistil vítězství a završil i svůj hattrick další trefou Tomáš Potočka.

Ohlas trenéra – Jakub Bauer

V Karviné jsme odehráli slušný zápas. Soupeř se spoléhal na rychlý přechod a několik dobře silově a rychlostně vybavených hráčů. My jsme se chtěli prezentovat přesnou a rychlou kombinací s výměnou postů v rámci práce s prostorem. Co se týče naší hry, tak jsme byli částečně úspěšní. Byly pasáže, kdy jsme na balonu byli příliš dlouho, nebo jsme neměli dostatečný počet náběhů. Na druhou stranu jsme se v průběhu zápasu lepšili a měli jsme několik kvalitních pasáži, kdy jsme hráli dle našich představ. Obecně jsme na jaře spokojení zatím s tím jak na sebe reagujeme v týmu, na naši soudržnost a pracovitost.

MFK Karviná – FK Šumperk 3:7 (0:2)

Góly: 72. Preisner, 75. Tlolka, 88. Roudenský – 8., 52., 89. Potočka, 49., 60., 62. Doležel, 35. Janků. Bez karet. Rozhodčí: Jakub Revaj. Diváci: 40.
MFK Karviná U13: Chmelina – Lose Bartosz, Harok, Czyž, Tlolka, Slazyk, Roudenský, Kotyza, Čuba, Kocich, Ulman, Preisner, Swaczyna. Trenér: Zbyšek Gazda.
FK Šumperk U13: Vondra – Vaculík, Y. Bessonov, V. Bessonov, Kubeš, Oulehla, Bečvář, Potočka, Doležel, Brázda, Janků, Škrabal, Šalamoun. Trenér: Jakub Bauer.

Týmové foto z utkání

Výběr FK Šumperk U13 na utkání v Karviné 19. 3. 2022