FC Hlučín U17 vs. FK Šumperk U17

1. 6. 2022 18:15 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 29. kolo 50

Mladší dorost se v minulých kolech odpoutal od posledního místa v tabulce a nakonec tento trend potvrdil i na půdě Hlučína! Desátý celek tabulky nakonec musel zkousnout porážku, byť k průběhu utkání možná poněkud krutou.

V Darkovičkách, kde se utkání hrálo, se jako první prosadili hosté. Kapitán šumperského týmu Filip Podhorný dostal v 31. minutě svou třináctou trefou v sezóně svůj tým do vedení. Nicméně i zápas mladšího dorostu měl podobný průběh jako v případě staršího, totiž Hlučín šel v závěru poločasu do vedení. Ve 35. minutě srovnal z penalty Jonáš Kwašný a o pět minut později zcela otočil výsledek Marek Fukan.

Utkání pak v druhé půli směřovalo k vítězství domácích. Zvláště ve chvíli, kdy trenér Bohdan Hecl vyčerpal všechna střídání, načež díky zranění dohrával tým o deseti. Šumperský celek však předvedl obrovskou bojovnost a kapitán Podhorný famózní formu. V 81. minutě svou druhou trefou v utkání srovnal jeho vývoj. A o pět minut později završil hattrick, kterým vystřílel hostujícímu celku nečekané vítězství 3:2.

FC Hlučín U17 – FK Šumperk U17 2:3 (2:1)

Góly: 35. Kwašný (pen.), 40. Fukan – 31., 81., 86. Podhorný. Žluté karty: Hořínek, Fukan. Rozhodčí: Vojtěch Dedek. Diváci: 50. Hráno: 1. června 2022 od 18:15 v Darkovičkách.
Hlučín: Jakubík – Klvaňa, Komárek, Kwašný (68. Kiša), Konečný (61. Kotík), Krakovka (64. Pupík), Fukan, Hořínek, Malý, Stuchlík, Novotný (61. Chvěja).
Šumperk: Bahounek (46. Panin) – Zelinka, Novák (54. Vepřek), Podhorný, Jiroš, Tymčenko, Minář, Kucharčuk (54. Sroka), Kühnel, Halama (68. Doležal), Slezák (68. Valenta).

Předchozí zápasy