FC FASTAV Zlín U16 vs. FK Šumperk U17

15. 5. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 26. kolo 35

Čekání na první jarní body v případě mladšího dorostu je u konce! Ba co víc, po vítězství 2:1 ve Zlíně opustili svěřenci Bohdana Hecla poslední místo ligové tabulky. Tam zamířila Poruba.

Vítězství ve Zlíně čekal málokdo, ale šumperský celek přece jen ve Vršavě uspěl. Prsty v tom měli i dva ukrajinští mladíci, kteří s týmem od útěku z okupované vlasti trénují. Daniil Panin i Orfei Tymčenko nastoupili do druhého utkání za náš výběr U17, byť ročníkem spadají ještě do kategorie starších žáků, Tymčenkovi je dokonce teprve 14 let. A byl to ale právě on, kdo v 37. minutě otevřel skóre zápasu. Nutno nepokrytě přiznat, že domácí byli aktivnější a lepší, tentokrát se ale přiklonilo štěstí na stranu šumperského celku. A možná to byla splátka za některé zápasy během sezóny, kdy klukům naopak štěstíčko moc nepřálo.

Domácí tým se sice snažil v druhém poločasu o zvrat v utkání, ale v 61. minutě inkasoval podruhé. Tentokrát se prosadil již ostřílený tahoun sedmnáctky Filip Podhorný, který vstřelil již jubilejní desátý gól v sezóně. A to měl v nohách velkou část utkání staršího dorostu. Zlínští v závěru usilovali o vyrovnání, jejich tlak ale vyústil pouze v jedinou branku. Té se v 90. minutě dočkal střídající Michal Hodulák. Více toho Zlín nedokázal.

Mladíci tak poprvé na jaře urvali body, velmi cenné. Díky nim se posunuli před Porubu, proti které mají navíc zápas k dobru. Pokud by se však v dohrávce v Ostravě podařilo proti pátému Baníku napodobit bodový zisk ze Zlína, šlo by skoro o učiněný zázrak. Na druhou stranu, ty se dějí i ve fotbale.

FC FASTAV Zlín U16 – FK Šumperk U17 1:2 (0:1)

Góly: 90. Hodulák – 37. Tymčenko, 61. Podhorný. Žluté karty: Ondroušek – Podhorný, Valenta. Rozhodčí: Petr Mayer. Diváci: 35.
Zlín U16: Husták – Vörös, Boráň (74. Kuneta), Hellebrand, Ondrušek, Pacík (61. Hošťálek), Soboljev (61. Filgas), Tomala (57. Ulrych), Tesař, Tomaštík (57. Hodulák), Nevěřil.
Šumperk U17: Panin (46. Bahounek) – Zelinka, Kühnel, Jiroš (75. Lepka), Novák, Podhorný (72. Doležal), Kucharčuk, Slezák, Minář, Hájek (46. Valenta), Tymčenko (62. Vepřek),

Předchozí zápasy