1. FC Poruba U17 vs. FK Šumperk U17

2. 4. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 20. kolo 15

Souboj předposledního celku tabulky s posledním, to byl duel značně oslabeného šumperského mladšího dorostu na půdě Poruby. Tedy lépe řečeno ve Vítkovicích, kde našel soupeř útočiště. Na tamní umělce náš celek vedl po poločasu 2:1, ale nakonec musel domů odjet s prázdnou. Poruba výsledek otočila a po výhře 3:2 srovnala bodový zisk obou celků. O skóre však zůstává šumperský celek předposlední.

Divokých šest minut viděla hrstka diváků v rozmezí mezi 24. a 30. minutou zápasu. Nejprve se prosadil Jan Minář a poslal náš celek do vedení. O chvíli později sice srovnal domácí Čečotka, ale po půl hodině hry vrátil šumperskému týmu vedení kapitán Filip Podhorný. Tento stav vydržel až do konce poločasu. A v tom druhém se pak děly věci. Nejprve v 52. minutě srovnal z mírně řečeno přísné penalty Dušan Fula. A bohužel nebylo všem dnům konec. O šest minut později totiž poprvé v utkání poslal Porubu do vedení Lukáš Hradil.

Tento stav pak vydržel až do konce zápasu, byť k vyrovnání náš značně úzký kádr neměl daleko. To už byl na hřišti již i čtrnáctiletý Lukáš Lozyňskyj, který si tak odbyl debut v dorostenecké soutěži. A také další hráč ročníku 2007, Pavel Hýbl. Víc hráčů už pak Bohdan Hecl, trenér týmu, na střídačce k dispozici neměl. V 84. minuty pak uviděl červenou kartu domácí obránce Novotný, který musel za cenu vyloučení hasit požár.

1. FC Poruba – FK Šumperk 3:2 (1:2)

Góly: 26. Čečotka, 52. Fula (pen.), 58. Hradil – 24. Minář, 30. Podhorný. Žluté karty: Seman – Körner. ČK: 84. Novotný (Poruba). Rozhodčí: Paskal Trigas. Diváci: 15.
Poruba: Kostka – Novotný, Matějka, Jašek (91. Kostelecký), Fula (75. Skála), Hradil, Seman (85. Kapičák), Čečotka, Sadílek, Mencarini, Juřeník.
Šumperk: Bahounek – Kühnel, Jiroš, Novák, Podhorný, Kucharčuk, Zelinka, Minář, Körner (46. Lozyňskyj), Doležal (60. Hýbl), Valenta.

Předchozí zápasy