FK Šumperk U19 vs. FC Vysočina Jihlava U19

23. 4. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 23. kolo 61

Další domácí zápas mají za sebou šumperští dorostenci. Výběr U19 doma přivítal druhý celek tabulky, jihlavskou Vysočinu. Ta šla do zápasu jako jednoznačný favorit. Vždyť na podzim celek, který má výrazně nakročeno do nejvyšší dorostenecké ligy, doma s našim týmem vyhrál 5:1! Navíc 73 nastřílených branek je vizitka jasně nejofenzivnějšího týmu soutěže. Tentokrát ale Jihlava narazila.

Pravdou je, že Vysočina Jihlava nemá na jaře tak skvělou formu jako na podzim, vždyť prohrála doma s Porubou i Baníkem, neuspěla ani ve Zlíně. Proti Znojmu a Kroměříží v posledních zápasech se ale již zdálo, že tým se zvedá. I v prvním poločasu na šumperském Tyršově stadionu měli hosté převahu, ale pohořeli střelecky. Další výborný výkon pak předvedl brankář Žanda, který před týdnem vychytal remízu v Ostravě na Baníku. Stejně jako na podzim i v odvetě se dokázal šumperský dorost prosadit ve 43. minutě. Zatímco v Jihlavě ale už tou dobou vedl favorit 3:0, tady to znamenalo vedení 1:0 pro šumperské barvy! O šokující vývoj a gól do šatny se postaral Elšík, který si v týdnu stříhl i poločas za divizní áčko.

Bylo tak otázkou, co aspirant na postup i celkové vítězství v soutěži předvede v druhém poločasu a zda dokáže otočit, či aspoň srovnat. Dlouho se zdálo, že by šumperský tým nakonec mohl urvat naprosto nečekané vítězství, ale přece jen se Jihlava dočkala. Aspoň toho vyrovnání. V 72. minutě se prosadil Tomáš Trojan. Další branka však již v sobotním poledni na Tyršáku nepadla a devatenáctka tak uhrála další senzační výsledek této sezóny. Jihlava naopak musí vyhlížet výsledek zítřejšího duelu mezi Slováckem a Sigmou, zda se olomoucké osmnáctce podaří navýšit v případě výhry náskok na plných sedm bodů. Náš výběr ale naopak po vítězstvích Hlučína a Znojma klesl na 11. místo tabulky. V příštím kole však zajíždí do Znojma a může se zase v případě výhry před svého soupeře vrátit.

Předchozí zápasy