1. FC Poruba U19 vs. FK Šumperk U19

2. 4. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 20. kolo 15

Velmi důležité utkání absolvovali šumperští starší dorostenci na umělce ve Vítkovicích. Na Městském stadionu se střetli s Porubou, přičemž s ohledem na náročnost jarní části šlo o zásadní zisk v záchranářských bojích. Nervózní duel skončil vítězstvím svěřenců Jakuba Bauera, kteří tak navýšili náskok na poslední místo tabulky. Na Kroměříž mají nyní k dobru 15 bodů, což už znamená velmi solidní výhodu v boji o setrvání v ligové soutěži.

Na soupisce nechyběl ani Pavel Matura, který před týdnem nastoupil v základu divizního Áčka proti Slavičínu. Stejně tak měl trenér Bauer k ruce i další hráče, kteří již mají zkušenosti s mužským týmem a patří zároveň k oporám výběru U19. O důležitosti zápasu bylo předem jasno. A jak se brzy ukázalo, šumperský celek se na utkání připravil skvěle. V úvodu nasypal Porubě tři góly. Již v sedmé minutě se prosadil Marek Elšík, Na jeho trefu pak o chvíli později navázali Lukáš Karger a Libor Vicenec. V sedmnácté minutě tak po skvělém začátku vedl náš výběr 3:0. Bohužel v první půli ještě zahodil penaltu Marek Horký. A během následujících okamžiků zápasu toho nejspíš několikrát i zalitoval.

Ještě do poločasu se totiž podařilo snížit domácímu Dominiku Mášovi. Další snaha porubského celku přicházela dlouho vniveč. Až v 68. minutě se prosadil Ondřej Maršál. Ale i tak domácím zůstávalo dost času na zlom v utkání, na který naštěstí už nepřišlo. I přes dramatické momenty v závěru zápasu dorostenecký výběr Šumperka udržel vedení 3:2 a navýšil náskok na poslední Kroměříž na 15 bodů. Naopak se náš celek vrátil na osmé místo tabulky pouze s dvoubodovou ztrátou na šestou Líšeň.

1. FC Poruba – FK Šumperk 2:3 (1:3)

Góly: 30. Máša, 68. Maršál – 7. Elšík, 15. Karger, 17. Vicenec. ŽK: 90. Sáblík (trenér) – 38. Červeňák, 90. Morong, 90+2. Kühnel. Rozhodčí: David Jurajda. Diváci: 15.
1. FC Poruba: Chelmecký – Novotný, Mlečko, Fula (25. Volný), Dostalík (85. Pohorelli), Máša, Maršál, Kalay, Tannert (76. Lyčka), Káňa (73. Biedermann), Seman.
FK Šumperk: Žanda – Jecu, Morong, Kmínek (82. Körner), Vicenec (77. Podhorný), Krézek, Matura, Elšík (88. Kühnel), Horký, Karger (60. Václavek), Červeňák (70. Tyl).

Předchozí zápasy