FK Šumperk U19 vs. FC Zbrojovka Brno U18

27. 3. 2022 10:00 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 19. kolo 50

Po náročném duelu v Řepčíně proti Sigmě nečekal lehký soupeř na šumperské starší dorostence ani v následném utkání. Na vlastní umělce na Tyršově stadionu přivítali svěřenci trenéra Jakuba Bauera brněnskou Zbrojovku U18. A mrzet je mohl hlavně první poločas, ve kterém si celek z jihomoravské metropole vytvořil klíčový náskok. Elšík a Jecu tak svými góly jen korigovali konečnou prohru 2:5.

O kvalitě brněnského celku hovoří skutečnost, že se dlouhodobě pohybuje na čele ligové tabulky. V Šumperku se navíc představil i s několika hráči ročníku 2003. Jedním z nich byl i Matěj Ryšavý, který má na kontě i tři zápasy v nejvyšší dorostenecké soutěži, s bilancí tří vstřelených branek. A pozadu nechtěl zůstat ani v Šumperku, když v 18. minutě otevřel skóre zápasu. Hosté poté ještě během následujících devíti minut přidali dvě branky a v krátkém časovém úseku si tak vypracovali klíčový náskok. Ve 24. minutě se prosadil kapitán František Kluska, o tři minuty později další člen dorosteneckého áčka, Jiří Vavřina.

Vyrovnaná druhá půle, Jecu vstřelil svůj první gól v sezóně

Domácímu mužstvu se poté podařilo v gólově bohatém prvním poločasu snížit, když již osmý gól v sezóně vstřelil Marek Elšík. Na chvíli tam o jednu vstřelenou branku v tabulce střelců utekl hostujícímu Matěji Ryšavému, který však do konce poločasu tento souboj střelců dorovnal. Ve 45. minutě totiž i on vstřelil osmý gól v sezóně v MSLD a zvýšil po velké chybě domácích v defenzívě již na 4:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Ve druhé půli se obraz hry srovnal a naopak byly momenty, kdy šumperský celek i tlačil soupeře do obrany. Po jednom takovém souvislejším tlaku se do koncovky ve vápně dostal Martin Jecu. Svým prvním gólem v sezóně snížil na 2:4.

Drama ale hosté nepřipustili. Naopak, ještě sami přidali pátý gól. Opět se trefil kapitán hostů a útočník Kluska. Ten tak v Šumperku překonal hranici deseti vstřelených branek v sezóně. Brněnský celek tak drží i nadále čtvrté místo o dva body za Sigmou U18. Naši dorostenci se posunuli v tabulce o dvě místa níž na 10. místo, ale jen o skóre za osmé Znojmo a devátý Hlučín, který má navíc o jedno odehrané utkání víc. V následujících dvou kolech ale čekají na svěřence Jakuba Bauera dva důležité duely – v Porubě a doma s Prostějovem.

Ohlas trenéra

Jakub Bauer (FK Šumperk U19): Soupeř se prezentoval postupná kvalitní výstavbou hry, silnou hrou zády k naší bráně a přesným a pohotovým dohráváním v naší šestnácte. To ho nakonec dovedlo k zisku tří bodů. Nutno dodat, že jsme to bohužel soupeři ulehčili třemi nepřípustnými chybami. Co se nás týče, tak mezi šestnáctkami jsme předvedli solidní výkon. Několik situací v bezpečných místech jsme řešili příliš jednoduše a destruktivně, ale jinak jsme působili organizovaně a dokázali jsme v mnohých situacích být nebezpeční pro soupeře. Hráči zaslouží obdiv za výdej, za pracovitost i za herní projev. Bohužel dnes jsme si připsali ony tři nepřípustné zkraty, které by nás stály zápas i v nižší soutěži. Taková zaváhání bychom neměli do konce sezony již opakovat.

FK ŠUMPERK U19 – FC ZBROJOVKA BRNO u18 2:5 (1:4)

Góly: 35. Elšík, 72. Jecu – 18., 45. M. Ryšavý, 24., 56. Kluska, 27. Vavřina. Žluté karty: 62. Vicenec, 69. Horký (oba Šumperk). Rozhodčí: Jiří Slabý. Diváci: 50.
FK Šumperk U19: Žanda – Jecu, Morong, Tyl (74. Kühnel), Vicenec (63. Dostál), Krézek (63. Podhorný), Elšík, Horký, Karger (74. Kucharčuk), Červeňák (74. Sroka), Václavek. Trenér: Jakub Bauer.
FC Zbrojovka Brno U18: Prodělal – Krč (72. Malý), Sádecký (61. B. Ryšavý), Zapletal (46. Kučera), Ryška, Darebník (72. Williams), Kluska, Vavřina, Kocůrek, M. Ryšavý, Pustina (46. Srba). Trenér: Lukáš Kříž.

Předchozí zápasy