FC Hlučín U14 vs. FK Šumperk U14

10. 4. 2022 12:00 MSŽD st. žáků U14 (sk. E) 2021/2022 19. kolo 38

Ve velmi dobrých výkonech pokračují starší žáci kategorie U14. V Ludgéřovicích, kde odehráli zápas proti Hlučínu, bodovali již počtvrté v řadě. A sice to chvíli šumperským klukům trvalo, než se dostali do vedení, ale poté svůj náskok usilovně navyšovali.

To čekání na první branku utkání trvalo celý první poločas. Nicméně se náš celek, který do utkání jako trenér vedl Petr Strnad místo Bohdana Hecla, jenž doma v té době chystal výběr U17 na ligové utkání dorostu, dočkal. Ve 39. minutě vstřelil vedoucí branku utkání Lukáš Vencálek. A aby byla všem pochybnostem učiněna přítrž, tak ledva si týmy vyměnily strany, hned šumperský tým odskočil do dvoubrankového vedení. V úvodní minutě druhé půle se trefil Lukáš Liďák.

Šumperský celek poté postupně navyšoval konto, naopak se mu ale dařilo držet nulu vzadu. Tu pak Filip Vondra ve svém druhém utkání za výběr U14 v letošní sezóně také vychytal. Jeho spoluhráči navíc do sítě domácích přidali ještě tři trefy. V 66. minutě zvýšil náskok Vojtěch Ošlejšek, o sedm minut později se prosadil druhou brankou v zápase Lukáš Liďák. Vítězství nakonec pečetil autor zlaté branky ze Superfinále školské futsalové ligy Martin Látal, který minutu po Liďákově trefě uzavřel účet zápasu.

FC Hlučín U14 – FK Šumperk U14 0:5 (0:1)

Góly: 41., 73. Liďák, 39. Vencálek, 66. Ošlejšek, 74. Látal. Bez karet. Rozhodčí: Ondřej Leško. Diváci: 38. Hráno v Ludgéřovicích.
FC Hlučín U14:
Raszka – Schulla (70. Stoklasa), Žebrák, Kostecký, Thiemel (62. Barč), Kaňa, Holub (41. Březovský), Čarnoký (41. Nyš), Fuljer, Skrášek, Janoš (41. Pipek).
FK Šumperk U14: Vondra – Oharek, Ježek, Olšlejšek, Kovář, Liďák, Vojtek (41. Kubeš), Horký, Vencálek, Ferron, Látal.