SK Uničov U14 vs. FK Šumperk U14

26. 3. 2022 17:00 MSŽD st. žáků U14 (sk. E) 2021/2022 17. kolo 50

Konečně! Na třetí pokus to na jaře už výsledkově konečně vyšlo. Po těsné prohře v Třinci i remíze doma s Valašským Meziříčím se v Uničově naši kluci do 14 let dočkali. A stejně jako jejich starší kamarádi o chvíli předtím i svěřenci Bohdana Hecla neinkasovali, naopak v každém poločasu skórovali.

Kluci, z nichž velká část ještě během týdne absolvovala náročné semifinále Školské futsalové ligy, absolvovali v Uničově těžké utkání, byť soupeř figuruje na chvostu tabulky. Na jaře však rival z Hané absolvoval velmi dobré zápasy, ať už ten proti suverénním Vítkovicím i doma proti druhému týmu tabulky z Třince. Jenže Hanáci dopláceli na koncovku. A to nakonec platilo i v derby 17. kola.

Na gól se čekalo do 27. minuty, kdy se prosadil Lukáš Liďák. Dobrou půlhodinu pak byl zápas stále otevřený, hosté disponovali těsným jednogólovým vedením. Poté ale přišel nedovolený zákrok ve vápně a sudí Kašík nařídil ve prospěch šumperského týmu pokutový kop. K němu se postavil Martin Látal, který překonal uničovského Wiedermanna a rozhodl zápas. Dvoubrankové vedení už šumperský tým udržel až do závěrečného hvizdu.

SK Uničov – FK Šumperk 0:2 (0:1)

Góly: 27. Liďák, 56. Látal (pen.). Bez karet. Rozhodčí: Tomáš Kašík. Diváci: 50.
SK Uničov: Wiedermann – Polášek, Jahn, Langer (50. Kawij), Svoboda, Hloch, Knybel, Sléška, Bruštík (50. Martinek), Häusler, Kunc.
FK Šumperk: Maitner – Látal (75. Smrž), Oharek, Hruška, Ježek (50. Vojtek), Ošlejšek, Kovář, Málko, Liďák (55. Skála), Paraska, Doležel.