FK Šumperk U14 vs. TJ Valašské Meziříčí U14

19. 3. 2022 12:00 MSŽD st. žáků U14 (sk. E) 2021/2022 16. kolo 30

V rámci 16. kola mistrovské soutěže se poprvé na jaře představili v domácím prostředí hráči starších žáků kategorie U14. Za slunečného, ale větrného počasí přivítali kluci v sobotu 19. března v pravé poledne výběr Valašského Meziříčí. A oba týmy, které v tabulce dělí dvě pozice, se nakonec rozešly smírně. Přitom náš tým se během druhého poločasu dostal do dvoubrankového vedení, které bohužel neudržel.

Trenér Bohdan Hecl nakonec během zápasu protočil všechny hráče. V první půli pak tým vedený kapitánem Ježkem nedokázal skórovat, ale poněvadž ani Jiří Urban nepustil za svá záda žádný střelecký pokus Valachů, šlo se do kabin za stavu 0:0. Ve druhém poločasu pak již branky padaly. Nejprve překonal hostujícího Martináka v 51. minutě Ondřej Málko, o čtyři minuty později přidal druhou trefu Jonáš Hruška. Bohužel dvougólové vedení nakonec na vítězství nestačilo. Již o dvě minuty později totiž dokázal přelstít Vladimíra Maitnera, který naskočil do branky v poločasu, Michal Glamoš. A když už se zdálo, že duel skončí těsnou výhrou domácího celku, tak srovnal tři minuty před koncem Jan Orel.

Oba týmy se tak rozešly na umělce Tyršova stadionu smírně výsledkem 2:2. Po vítězství 3:0 v Přerově se však bodově na náš celek dotáhl Bílovec. Hned za ním zůstávají Valaši z Meziříčí se ztrátou pěti bodů na náš výběr. Naši kluci se představí o příštím víkendu opět venku, a to v sobotu na půdě předposledního Uničova.

FK Šumperk – TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:0)

Góly: 51. Málko, 55. Hruška – 57. Glamoš, 77. Orel. Bez karet. Rozhodčí: Martin Milek. Diváci: 30.
FK Šumperk U14: Urban (41. Maitner) – Oharek (53. Vojtek), Látal (77. Smrž), Vencálek (53. Paraska), Hruška, Ježek, Ošlejšek, Langhammer, Horký, Kovář, Málko (79. Skála). Trenér: Bohdan Hecl.
TJ Valašské Meziříčí U14: Martinák – Krůpa, Mikulenka, Orel, Šulák, Fárek (66. Géryk), Motošický, Glamoš, Vašíček (61. Daniel), Gřešák, Pařenica. Trenér: Filip Pikal.