FK Nové Sady vs. FK Šumperk

4. 6. 2022 17:00 Divize E 2021/2022 25. kolo 321

Slunečné počasí přivítalo oba celky i solidní návštěvu více než 300 diváků na stadionu v Nových Sadech. Natěšení fanoušci domácího celku doufali v prodloužení úspěšné série, náš celek naopak chtěl favorizovaný tým o body připravit. A nakročeno k tomu neměl špatně.

K vidění byl zajímavý a divácky atraktivní fotbal. A v prvním poločasu také dvě branky. První šance přišla ve druhé minutě, kdy po rohovém kopu zahrozili domácí. Ale Kreizl na brankové čáře pokus chytil. V deváté minutě se pak blýsklo na obou stranách. Lavrovičovu střelu bohužel domácí brankář vyrazil, z protiútoku se trefil přímo do Kreizlovy náruče jeden z domácích hráčů. Aktivnější byli v tomto úseku zápasu domácí, ale do koncovky se příliš nedostávali a když už, stříleli mimo branku. A tak se dočkal náš celek. Po rohovém kopu soupeře následoval rychlý kontr a Strnadovu přihrávku na Žáka zahráli domácí na roh. K němu se postavil Strnad a jeho centr na zadní tyč uklidil do branky Nových Sadů Jurásek.

Jurásek se na gól v šumperském dresu načekal plných 1368 dnů, když naposledy skóroval 26. 8. 2018 na půdě Frýdlantu nad Ostravicí. Bohužel stejně jako tehdy i tentokrát jeho branka na bodový zisk nestačila. Domácí vykročili za obratem ještě v prvním poločasu, a to v nastavené době. V čase 45+2 rozehrávali domácí rohový kop, který dokázala obrana ještě pokrýt. Ale vrácený míč do vápna propadl až k Martinu Hirschovi, který hrudí dostal míč do sítě.

Druhý poločas pak přinesl více ze hry domácím, ale oba celky měly na kopačkách také možnost rozhodnout duel. Dočkali se nakonec hráči olomouckého celku. Z nenápadné akce v 64. minutě se k míči na hranici vápna dostal Aleš Rus. A domácí tahoun se udělal chvilku prostoru a poté z otočky uklidil míč na zadní tyč Kreizlovy branky. Další snahy našeho celku o vyrovnání bohužel k ničemu nevedly, Nové Sady získaly další tři body.

FK Nové Sady – FK Šumperk 2:1 (1:1)

Góly: 45+2. Hirsch, 64. Rus – 26. Jurásek. Žluté karty: Kucharčuk, Kirschbaum, Fládr, Rus, Popelka, Šupola – Linet, Kováč, Lavrovič. Rozhodčí: Jan Sivera. Diváci: 321.
Nové Sady: Kofroň – Kirschaum, Krátký, Fládr, Kucharčuk, Marčík (78. Lužný), Rus, Hirsch, Opatřil, Sobek (84. Popelka), Rus (90. Fojtík).
Šumperk: Kreizl – Purzitidis, Žák (46. Červeňák), Smrž, Jurásek, Matura (70. Horký), Hausknecht, Linet (46. Liďák), Kováč (79. Morong), Lavrovič, Strnad.