FC Strání vs. FK Šumperk

14. 5. 2022 16:30 Divize E 2021/2022 22. kolo 145

V kompletnější sestavě než v posledních dvou kolech vyrazilo divizní Áčko tentokrát do Strání, aby na půdě předposledního týmu tabulky ukončit sérii dvou zápasů bez bodového zisku. A podařilo se, šumperský tým vyhrál 3:1 a posunul se v tabulce na šesté místo tabulky. Naopak Strání po páté prohře v řadě kleslo na poslední místo.

Už úvod zápasu byl divoký a zajímavý. Hned v páté minutě skóroval poprvé v zápase Marek Hausknecht. Domácím se podařilo záhy srovnat, ale ne na dlouho. Hausknecht ještě do konce úvodní čtvrthodinky vrátil šumperským barvám vedení. Naši hráči i nadále drželi otěže zápasu ve svých rukou, sami měli několik příležitostí, jak náskok zvýšit. Nicméně do konce poločasu se tak nestalo. O přestávce pak museli trenéři pustit do hry místo Martina Kreizla teprve osmnáctiletého brankáře Jakuba Žandu. Gólman dorostu tak zažil ostrou premiéru mezi muži v divizní soutěži. A ačkoliv ho Strání moc neprověřilo, šumperský mladík gól za svá záda nepustil.

Naopak se přiostřila hra a rozhodčí Budovič začal sázet žluté karty. Zatímco v první půli nepadla žádná, ve druhé plných deset. Ale také i gólová pojistka, v samotném závěru. Rozehrávku soupeře vystihl Marek Hausknecht, potáhl si míč do střelecké pozice a ránou k tyči završil hattrick. Šumperk vyhrál ve Strání 3:1 a poslal svým fanouškům pozvánku na víkendový duel s HFK Olomouc.

FC Strání – FK Šumperk 1:3 (1:2)

Góly: 26. Matúš – 5., 13. a 90. Hausknecht. Žluté karty:  Gago, Řihák, Palík, Leskovjan, Horňák – Jurásek, Linet, Strnad, Purzitidis, Matura. Rozhodčí: Budovič Pavel. Diváci: 145.
FC Strání: Pjajko – Sedláček (84. Čaňo), Horňák, Spáčil, Bobčík (61. Hnilo), Řihák, Leskovjan, Matúš, Holík, Bartošek (68. Palík), Gago.
FK Šumperk: Kreizl (46. Žanda) – Purzitidis, Ostrovka, Smrž, Jurásek (61. Kováč), Žák (61. Václavek), Linet, Twardzik (70. Matura), Lavrovič, Hausknecht, Strnad (89. Hegner).