FK Šumperk U13 B vs. SK Petrov-Sobotín U13

13. 4. 2022 17:00 OP mladších žáků 2021/2022 12. kolo 35

S ohledem na pořádání víkendového Velikonočního poháru musel být soutěžní zápas mladších žáků v rámci Okresního přeboru přeložen na středeční pozdní odpoledne. V domácím prostředí přivítala naše rezerva výběr Petrov-Sobotín. A šedesát minut urputného boje přineslo vítězství hostů.

A zatímco vedle na zimním stadionu se scházeli fanoušci podpořit šumperské hokejisty v baráži, tak i na umělku Tyršova stadionu si našli cestu příznivci, zvláště pak rodiče. Mezi nimi se ale objevil i tahoun šumperských florbalistů, kteří nedávno postoupili do 3. ligy, Jiří Trávníček. Vyhlášený kanonýr nepřišel ale přímo podpořit šumperský celek, ale svou florbalovou svěřenkyni z Asperu Amálii Vintrlíkovou, která fotbal kope za Petrov.

A právě tato hráčka byla u zrodu první gólové akce zápasu, kdy rozehrála na pravé křídlo a rychlou akci hostujícího celku zakončoval její bratr Jakub Vintrlík. Ten se bohužel v dalším průběhu utkání zranil a tímto mu přejeme brzké uzdravení. Hosté v dalším průběhu utkání přidali ještě další dvě branky. Jejich autorem byl Daniel Pavelka a hlavně jeho tvrdá bomba do šibenice šumperské branky byla opravdu výstavní. Nutno dodat, že šumperský celek nebyl horším týmem, vypracovával si šance. Ale buď v nich nenašel klid v koncovce, přesnost, a nebo zakročil dobře chytající Mrlina. Ten si však čisté konto nepřipsal. O jediný šumperský gól v utkání se postaral jedenáctiletý Daniel Táborský.