FK Šumperk B vs. Sokol Jedlí

14. 5. 2022 14:00 III. třída, sk. A 2021/2022 18. kolo 30

S vidinou možného zisku titulu vítěze soutěže III. třídy sk. A nastupovali v sobotu odpoledne šumperští mladíci pod hlavičkou rezervního týmu mužů proti Jedlí. V domácím prostředí jim stačil zisk třech bodů k definitivě vítězství v soutěži a postupu do okresního přeboru. To se nakonec podařilo.

Výhra se však rodila podstatně hůř, než by se mohlo na první pohled dle tabulky soutěže zdát. Naopak, Jedlí potvrdilo, že je velmi houževnatý soupeř, kterému se daří favorizované béčko Šumperka trápit. A navíc je to za poslední dva roky jediný tým, který dokázal naši rezervu porazit. A i tentokrát neměl špatně nakročeno k překvapení. To největší se ale nakonec odehrálo v 15. minutě. Hostující brankář Bořek Merta napálil balón a ten zaplachtil dokonce i za jeho vyběhnuvšího kolegu z protější svatyně, Patrika Horkého. Merta tak vstřelil z pozice brankáře gól, který, byl-li by zaznamenán na video, by určitě trhal sociální sítě.

Hosté pak celý poločas opravdu znepříjemňovali život šumperskému celku. Tomu se podařilo vyrovnat až za minutu poločas. Sudí Krobot nařídil ve prospěch domácího celku pokutový kop, který proměnil Daniel Krézek. Sotva pak začal druhý poločas, tak tentýž hráč skóroval znovu. Tentokrát ze hry a poslal domácí celek poprvé do vedení. Když o dvě minuty později zvýšil Patrik Přikryl, zdálo se, že domácí celek rozehraje gólové hody. Nestalo se. Jedlí se znovu zakouslo do soupeře a ten, ač měl více šancí, tak brankáře Mertu překonat nedokázal. To se podařilo až v 82. minutě Šimonu Valentovi. Chvíli předtím mohli Jedelští snížit, ale fungovalo ono otřepané nedáš – dostaneš.

Přesto se celek z úpatí Křížové hory v Šumperku dočkal ještě druhé trefy, když Patrika Horkého překonal ve skluzu Josef Bartášek. Šumperk ale nakonec před hrstkou věrných fanoušků vyhrál 4:2 a od příští sezóny tak rezervní celek uvidíme hrát okresní přebor.

FK Šumperk B – SOkol Jedlí 4:2 (1:1)

Góly: 45. z pen., 46. Krézek, 48. Přikryl, 82. Valenta – 15. Merta, 84. Bartošek. Žlutá karta: P. Valenta (Jedlí). Rozhodčí: Ladislav Krobot. Diváci: 30.
Šumperk B: Horký – Šincl, Dostál, Přikryl, Š. Valenta, Klimek, Halama, Krahula, Jiroš, Minář, Štefek. Střídající: Nguyen, Novák, Krézek.
Jedlí: Merta – Bartášek, Juránek, Schwank, Šťastný, J. Valenta, J. Žváček, T. Žváček, P. Valenta, Korviny, Švéda. Střídající: Pospíšil, Rýznar, Macek.