FK Šumperk U17 vs. MFK Karviná U16

1 - 4

13. 4. 2024 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2023/2024 21. kolo 30

Reportáž

Mladší dorostenci v dalším domácím utkání přivítali výběr Karviné. Tým nesoucí označení „U16“ (hlavní mužstvo mladšího dorostu Karviné hraje nejvyšší soutěž) nakonec v Šumperku vyhrálo. Nutno dodat, že i díky dvěma hráčům ročníku 2007 nakonec byli Karvinští v průměru starším týmem než domácí kádr. Ten však bojoval statečně, na body bohužel nedosáhl.

Dlouhou dobu se přitom hrálo oboustranně bez branek, ta první padla až v samotném závěru poločasu. Ve 45. minutě se prosadil šestnáctiletý Jakub Stoszek. Tentýž hráč skóroval i v úvodu druhého poločasu, přesněji v 53. minutě. A když přidal v 61. minutě třetí gól soupeře Jakub Kratochvíl, začínalo být o výsledku jasno. Naději na senzační obrat vykřesal v závěru zápasu Martin Látal, který v 82. minutě proměnil penaltu. O dvě minuty později však karvinský Štepán Valíček korigoval skóre na konečných 1:4. V šumperském dresu pak do utkání druhé nejvyšší soutěže mladšího dorostu v zemi naskočilo hned několik hráčů věkově spadajících ještě do starších žáků. Jiří Brázda a Martin Doležel dokonce v základu.

FK Šumperk U17 – MFK Karviná U16 1:4 (0:1)

Góly: 82. Látal (pen) – 45. a 53. Stoszek, 61. Kratochvíl, 84. Valíček. Žluté karty: Barvínek, Hájek, Doležel, Horký – Daněk. Rozhodčí: Otakar Habich. Diváci: 30.
FK Šumperk U17: Urban – Hájek, Horký, Brázda, Látal, Ježek (75. V. Bessonov), Vlk (63. Lepka), Ferron (45. Škrabal), Doležel (75. Kopecký), Kodeš, Barvínek (63. Vojtek).
MFK Třinec U16: Lewandowski (46. Jirků) – Chlebík, Kratochvíl, Kříž (68. Rychlík), Paloch, Daněk, Hruška (68. Kubiš), Němčík, Štětinský (46. Blažek), Valíček, Stoszek.