FK Šumperk U17 vs. FC Vysočina Jihlava U16

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
MATULÍK RadekGREČMAL MichalFORAL Lukáš

Zatímco z venku se daří na jaře vozit body, na ty první domácí mladší dorostenci čekají i po utkání s jihlavskou Vysočinou. Celý duel však byl dlouho otevřený, jihlavští hráči totiž na gól Novotného z osmé minuty dlouho nemohli najít navazující efekt. A nutno dodat, že herně i bojovností náš celek nezaostal za zápasy, ve kterých bodoval. „Bojovné utkání z obou stran, kde soupeř prokázal lepší kvalitu v řešení předfinální i finální fáze a zaslouženě tak získal 3 body. Co se týče přístupu k utkání, tak lze hráče pochválit. Měli jsme chuť bojovat o každý míč, po zisku jsme se snažili o přechod ve slušném počtu a chováním jsme odehráli slušné utkání,“ netajil po zápase trenér šumperského dorostu Jakub Bauer.

Bohužel, tentokrát na bodový zisk chyběla efektivita střelby. Ty totiž zaznamenaly na Tyršově stadionu pouze hráči z Vysočiny. V 64. minutě zvýšil jihlavské vedení Boháček, konečnou výhru 3:0 pro hosty pečetil v 70. minutě Tomek. „Bohužel stále narážíme v určitých činnostech na individuální taktické nedostatky, které v důsledku vedou k nekompaktnosti týmu v určitých fázích hry,“ smutnil Bauer po zápase. Ten do utkání opět použil i některé hráče kategorií spadajících do starších žáků.

FK Šumperk U17 – Vysočina Jihlava U16 0:3 (0:1)

Góly: 8. Novotný, 64. Boháček, 70. Tomek. Žluté karty: Hájek, Lepka, Látal – Ritter. Rozhodčí: Radek Matulík. Diváci: 69.
Šumperk U17: Urban – Lepka (27. Kopecký), Ferron, Látal, Mazák (79. Hýžďal), Barvínek, Hájek, Doležel (57. Vojtek), Vlk (57. V. Bessonov), Horký, Ježek (46. Novosad).
Jihlava U16: Krčál – Hnízdil, Tlačbaba, Pojman, Hanus, Ritter (75. Pospíchal), Liška, Pelikán (46. Krahula, 65. Tomek), Říha (60. Zvolánek), Novotný, Pokorný (46. Boháček).