6 - 0

12. 8. 2023 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2023/2024 2. kolo 90

Reportáž

Šumperské dorostence nečeká po záchraně MSDL v minulé sezóně ani letos lehká práce, ba naopak, nejspíš se dá očekávat ještě náročnější sezóna. O to těžší byl vstup do nového ročníku na půdě jednoho z pravděpodobných favoritů, opavského SFC.

Zápas přitom dlouho zůstával otevřený, domácí skóre otevřeli až ve 30. minutě po trefě Blatného. Hned v úvodu druhé půle však přidal druhou branku domácích Vladař a pak si, krátce po 70. minutě duelu, vzal znovu slovo Josef Blatný. Domácí střelec a držitel ligové smlouvy během chvíle skóroval dvakrát a de facto rozhodl o osudu zápasu. Opavští ještě v samotném závěru skórovali dvakrát, po trefách Sedláčka a Víta Hendrycha. SFC tak zvítězil vysoko 6:0, náš celek do nového ročníku MSDL vstoupil porážkou s těžkým soupeřem.

Slezský FC Opava U19 – FK Šumperk U19 6:0 (1:0)

Góly: 30., 73. a 78. Blatný, 49. Vladař, 83. Sedláček, 89. V. Hendrych. Bez karet. Rozhodčí: Roman Labaš. Diváci: 90.
SFC Opava: Hafera – Šrek, Hejhal, Buchta (60. Blahut), Wehowský (70. Cileček), Baar, Kokeš, K. Hendrych (60. Sedláček), Endrych (70. V. Hendrych), Blatný, Vladař (70. Pawlik).
FK Šumperk: Panin – Bližňák, Doležal, Hájek (55. Látal, 74. Vlk), Jiroš, Ženčuch (86. Mazák), Lepka, Minář, Nevrlý, Achilis, Slezák (55. Kodeš, 74. Novosad).