FC Hlučín U15 vs. FK Šumperk U15

10. 4. 2022 10:00 MSŽD st. žáků U15 (sk. E) 2021/2022 19. kolo 39

Výběr starších žáků se vydal k dalšímu utkání do Hlučína. Na půdě celku ze spodní poloviny tabulky potvrdili svěřenci Petra Strnada formu a kvalitu. Hned v první minutě šli do vedení a tak se dá říci, že utkání vyhráli stylem „start – cíl“. Nicméně Hlučínští byli dlouho velmi nepříjemným soupeřem a vysoká výhra se nerodila lehce.

Již v první minutě se prosadil Sebastian Planý, který posílil výběr U15 v zimní přestávce z FK Jeseník. Šumperský hráč uplatnil důraz ve chvíli, kdy naopak domácí byli laxní v rozehrávce. Sice s trochou štěstí, ale podařilo se Planému dostat míč do sítě. Jenže dlouhé minuty pak šumperský celek marně dobýval na hřišti v Ludgéřovicích branku Hlučína. Až ve 33. minutě, tedy v blížícím se závěru poločasu, vstřelil důležitou branku Radim Vlk. Na ni pak náš výběr navázal hned po začátku druhého poločasu. Uběhly dvě minuty a trefil se Marek Lašák.

Na gól Matyáše Thuna ze 69. minuty se sice domácím podařilo odpovědět brankou Jakubíka, který se ocitl sám za obranou a brankář Novosad byl proti jeho technické koncovce bezmocný, ale to bylo ze strany Hlučína vše. Náš výběr naopak vstřelil ještě dvě krásné branky, tu první nohou po zpětné přihrávce Daniel Smékal, na 6:1 pak pečetil Matyáš Thun. Svůj druhý gól v zápase vsítil umístěnou hlavičkou.

FC Hlučín U15 – FK Šumperk U15 1:6 (0:2)

Góly: 75. Jakubík – 69., 80. Thun, 1. Planý, 33. Vlk, 42. Lašák, 76. Smékal. Žluté karty: Luběna, Lašák (oba Šumperk). Rozhodčí: Ondřej Kovařík. Diváci: 39.
FC Hlučín U15: Kramář – Novotný, Konečný (69. Bieniek), Lipnický, Š. Redzina, F. Redzina (50. Jakubík), Martiník (65. Starowicz), Baďura, Kiša, Sněhota, Kalvar. Trenér: Karel Strakoš.
FK Šumperk U15: Hýžďal (41. Novosad) – Hájek, Thun, Nevrlý, Planý, Luběna, Vlk (60. Frolo), Havlíček (52. Horáček), Lašák, Smékal, Koryčan (41. Lozyňskyj). Trenér: Petr Strnad.