FK Šumperk U15 vs. TJ Valašské Meziříčí U15

19. 3. 2022 10:00 MSŽD st. žáků U15 (sk. E) 2021/2022 16. kolo 40

V pozici jasného favorita vstupovali do domácího duelu v sobotu 19. března kluci výběru U15. Svěřenci Petra Strnada narazili na Valašské Meziříčí, které v předchozích šesti venkovních zápasech nezískalo ani bod, při skóre 4:55. A již od úvodních minut bylo i v Šumperku jasno, že Valaši si na první body z venku budou muset počkat.

Již ve druhé minutě utkání se totiž prosadil Radim Vlk. A když v páté minutě zvýšil již na 2:0 Daniel Smékal, vypadalo to na jasnou záležitost a brzký konec naději hostujícího celku. To se v prvním poločasu beze zbytku potvrdilo. Zvláště pokud právě v úvodní půli zápasu hostující obrana neoplývala jistotou. Již v 15. minutě navýšil Smékal na 3:0, o tři minuty později přidal další trefu Lašák. Hrůzostrašný úsek hry v podání meziříčských hráčů završili slepenými góly ve 22. a 23. minutě Koryčan se Smékalem, který završil hattrick.

Nicméně sám Smékal ještě neměl dost a ve 31. minutě čtvrtou svou trefou v utkání navýšil již na 7:0, poslední gól v úvodním poločasu pak přidal David Nevrlý. Hosté do druhého poločasu provedli hned tři změny, do hry tak pustili všechny hráče, které měl trenér Koňařík k dispozici. Včetně náhradního brankáře Krejčíře, který si ale také nemohl ve druhé půli na nedostatek práce stěžovat. Pozadu nezůstal ani domácí kouč Petr Strnad, který v přestávce provedl hned pět změn v sestavě.

Na obraz hry to zas takový dopad nemělo. Domácí celek i nadále pronikal středem i po křídlech a v 59. minutě se prosadil Koryčan. Pro něj to byl poslední zářný moment v utkání, ho i Lašáka totiž hned vzápětí na trávníku nahradili Barvínek s Hýblem. A právě druhý jmenovaný v 65. minutě zaokrouhlil gólový účet branek na 10:0. Ještě jeden gólový moment si však domácí schovali, v 78. minutě další střídající hráč, Lukáš Lozyňskyj, prostřelil Krejčíře a pečetil skóre na 11:0.

FK Šumperk – TJ Valašské Meziříčí 11:0 (8:0)

Góly: 5., 15., 23., 31. Smékal, 22., 59. Koryčan, 2. Vlk, 18. Lašák, 35. Nevrlý, 65. Hýbl, 78. Lozyňskyj. Žluté karty: 18. Květák, 50. Bětík (oba Valašské Meziříčí). Rozhodčí: Radek Svoboda. Diváci: 40.
FK Šumperk U15: Novosad (41. Hýžďal) – Hájek (41. Lozyňskyj), Thun, Nevrlý, Luběna, Planý, Smékal (41. Horáček), Lašák (60. Hýbl), Havlíček (41. Lepka), Vlk (41. Snášel), Koryčan (60. Barvínek). Trenér: Petr Strnad.
TJ Valašské Meziříčí U15: Ondruch (41. Krejčíř) – Koňařík, Novosad (41. Hrabovský), Hub, Sovák, Navrátil, Bětík, Kostka, Květák (41. Daňa), Malíř, Kozlovský. Trenér: Ondřej Koňařík.