3. 10. 2020 10:00 MSDD st. dorostu (sk. E) 2020/2021 9. kolo 40

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
BĚHAL Radek

Reportáž

Souboj o první místo v tabulce svedl do Šumperka domácí starší dorostence do duelu s těmi přerovskými. Výběr z Hané navíc toužil pomstít své seniorské vzory, které týden předtím utrpěli v Šumperku vysokou porážku. Nicméně i tentokrát se radoval domácí celek z pěti nastřílených branek a svěřenci Jakuba Bauera po skvělém výkonu uhájili vedení v divizi i neporazitelnost.

V sobotním dopoledni se nestačili diváci ani pořádně usadit a Marek Elšík poslal první míč za záda hostujícího brankáře Radima Kuby, který zmiňovaný duel mužských týmů sledoval před týdnem ze střídačky jako náhradní gólman. V divokém úvodu se podařilo ale hostům bleskově srovnat, když o dvě minuty později překonal domácího brankáře Jakuba Žandu Matěj Kytlica. Brankové hody v začátku zápasu nebyly u konce. V osmé minutě se prosadil Adam Žák a šumperský výběr opět vedl. A do konce utkání již náskok neztratil.

Na další branky si však diváci museli počkat až do druhé půle a opět se skóre měnilo třikrát. Tentokrát ale vždy ve prospěch domácích. V 57. minutě poslal šumperský celek do dvoubrankového vedení Marek Elšík, tentýž hráč pak v 72. minutě zkompletoval hattrick. Pátou trefu domácího celku pak v samotném závěru utkání zaznamenal střídající Filip Podhorný. Šumperk porazil Přerov vysoko 5:1 a drží si i nadále první místo v divizní tabulce, s bodovým náskokem na „B“ týmy Karviné a Prostějova.

Ohlasy k utkání

Jakub Bauer, trenér FK Šumperk: I přes poměrně těžký terén měl zápas slušné tempo. Diváci viděli důrazný, ale korektní zápas se snahou o rychlé přechody. Nám se podařilo v druhé půli definitivně zlomit utkání na svou stranu. Celý zápas pak rozhodly dva faktory. Za prvé naši hráči předvedli týmový výkop, byli kompaktní a pozorní po většinu utkání. Druhým faktorem pak bylo odhodlání hráčů podstoupit velké množství těžkých osobních soubojů, ochota vystavovat soupeře poctivým presinkem pod velký tlak. Na takto získané míče se nám dařilo navázat rychlým přechodem či dobrou kombinací s mnoha náběhy. Tím jsme získali zápas na svou stranu. Velký respekt patří soupeři, který několikrát ukázal svůj velký potenciál. Byli jsme dobře připraveni, nicméně to neznamená, že bychom se nedopustili množství chyb. Výhodou je pracovitost kádru, která nám dává možnost na nich v týdnu pracovat a připravit se na další těžký zápas.

Statistiky utkání

Góly: 1., 57. a 72. Elšík, 8. Žák, 81. Podhorný – 3. Kytlica. Žluté karty: Morong, Elšík – Kuča, Vařecha. Diváci: 40. Rozhodčí: Běhal.
FK Šumperk: Žanda – Churavý (58. Matura), Jecu, Morong, Musílek, Žák (68. Kvapil), Bouchal (77. Holan), Elšík (74. Körner), Horký, Liďák (80. Podhorný), Václavek. Trenér: Jakub Bauer.
1. FC Viktorie Přerov: Kuba – Vařecha, Vojtěchovský, Caletka (74. J. Štěpánek), Bundil, D. Štěpánek (67. Nezval), Cetkovský, Pospíšil, Braun, Kuča, Kytlica (82. Dostál). Trenér: Petr Bogdaň.