1. BFK Frýdlant nad Ostravicí „U17“ vs. 1. HFK Olomouc „U17“

Preview

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí „U19“ vs. 1. HFK Olomouc „U19“

Preview

Frýdlant n. Ostravicí „U17“ vs. Šumperk „U17“

Preview

Frýdlant n. Ostravicí „U19“ vs. Šumperk „U19“

Již s jistotou, že na dlouhou dobu se fotbalové soutěže zase po soutěžním víkendu uzavřou, odjížděli šumperští starší dorostenci hájit první místo v tabulce do Frýdlantu nad Ostravicí. Na půdě nováčka se však na potvrzení role favorita pořádně nadřel. Nakonec všechny čtyři góly padly z kopaček šumperských hráčů, bohužel jedna trefa byla vlastní. O výhře rozhodl hattrickem Marek Elšík, nejlepší střelec celé soutěže.

Hosté šli do vedení záhy, Elšík se poprvé trefil již v 6. minutě. Přesně po půl hodině hry přidal druhou trefu. Nicméně vzápětí se duel dramatizoval, po vlastní brance se Frýdlant dostal na dostřel. Definitivní pojistku si nedaleko Ostravice připsal Šumperk v 81. minutě, kdy Elšík zkompletoval hattrick. Do přestávky tak vstupoval Šumperk s bodovým náskokem na rezervy Karviné a Prostějova. Elšík pak se ziskem 15 branek.

Statistiky utkání

Góly: 37. vlastní – 6., 30. a 81. Elšík. Žluté karty: Horký, Musílek (oba Šumperk). Rozhodčí: Novák Radek.
Sestava:
Žanda – Bouchal, Liďák, Morong, Matura – Musílek, Jecu (80. Holan), Horký – Václavek (65. Körner), Elšík, Žák (69. Kvapil).

Ohlas po utkání

Bohdan Hecl (FK Šumperk): Především oceňuji, že soupeř nakonec připravil travnatou plochu a kategorie U19 nemusela odehrát svůj zápas na opravdu malé umělé trávě. Rychlý gól Elšíka po pěkném uvolnění Jecu nám paradoxně moc nepomohl. Nebyli jsem myslím tentokrát plně koncentrovaní a vytvářeli až příliš mnoho individuálních chyb. Útok jsme vedli většinou přehuštěným středem a soupeř nás mohl několikrát po rychlých přechodech potrestat. V druhém poločasu jsme se sice zlepšili a vytvořili si i několik velmi dobrých příležitostí, i když skórovat se nám podařilo jen po rohovém kopu. Celkově ale zápas z naší strany nedosáhl kvalit předešlého domácího utkání proti Přerovu. I když preferujeme týmový výkon, tak tentokrát musím pochválit Marka Elšíka, který vstřelil druhý hattrick v řadě. Před nucenou pauzou vstřelil v 9 zápasech celkem 15 branek.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí „U17“ vs. FK Stará Bělá „U17“

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí „U19“ vs. FK Stará Bělá „U19“

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí „U17“ vs. FC Vsetín „U17“

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí „U19“ vs. FC Vsetín „U19“