Opava B vs. Šumperk

Vstup do utkání ze strany Šumperka nebyl špatný. Hosté měli více ze hry, i si vypracovali šance. Prvních 20 minut se Opava marně snažila dostat do koncovky, naopak Liďák sám před brankou minul. Do konce poločasu se ale domácí přece jen dvakrát prosadili. Nejprve ve 31. minutě překonal Pitrona domácí útočník, sám šumperský brankář v těchto chvílích utkání ještě další šance soupeře pokryl. Bohužel těsně před poločasem inkasoval z dorážky podruhé. Domácí tak předvedli skvělou efektivitu.

I druhý poločas jsme zahájili aktivně. Šance měli Krézek a Kmínek, oba ale neuspěli. A tak si vzali Slezané znovu slovo. V 57. minutě uspěli z rychlého kontru a navýšili stav na 3:0. Další šanci Krézka pak domácí odvrátili z brankové čáry, trápení v koncovce pak vyústilo v několik pokusů mimo tyče. To nejhorší však přišlo v závěru. Opava ze všech náznaků šancí dokázala skórovat a postupně navýšila skóre až na velmi krutých 6:0. Výsledek tak ukázal, že před začátkem jarní části sezóny je na čem stále pracovat.

SFC Opava B – FK Šumperk 6:0 (2:0)
Sestava: Pitron – Matura, Smrž, Liďák, Bouchal – Musílek, Nimrichter, Lavrovič – Červenák, Podhorný, Žák. Střídali: Kmínek, Krezek, Barčík, Hegner.
Střely na branku: 8:5, Mimo branku: 8:5. Ofsajdy: 4:4. Rohy: 3:8.