FK Šternberk vs. FC Vsetín

2 - 2
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. FC Zbrojovka Brno B

1 - 0
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. 1. FC Viktorie Přerov

6 - 0
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. FK Nové Sady

3 - 0
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. TJ Tatran Všechovice

6 - 3
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. FK Šumperk

Bez zraněného Miloše Šidlíka a nemocného Filipa Nízkého vyjížděl šumperský divizní celek do Šternberka, na krajské derby. Duel s geograficky nejbližším soupeřem pak odchytal Richard Bílý, do základu se dostal Marek Horký. Domácí pak postrádali karetně distancovaného Martina Kubu, kapitána týmu. Po něm převzal pásku Jan Tögel, autor hattricku ze Skaštic. A bohužel muž, který také rozhodl i celé derby.

Stejně jako v Kozlovicích i tentokrát přišlo na naše hráče více než 300 diváků, kteří ale dlouho museli sledovat převahu našeho týmu. Bohužel gólových šancí bylo v prvním poločasu poskrovnu. Více ze hry však měl šumperský celek. Dokonce Lavrovič dostal míč do branky, ale pro ofsajdové postavení nebyla branka uznána. O chvíli později pak zatopil domácímu brankáři Kopřivovi Liďák, jehož centr na zadní tyč nakonec padal do branky. Ale opora Šternberka vytáhla míč do bezpečí.

Jedinou střelu na branku v celém poločase si soupeř připsal ve 41. minutě. Po dlouhém nákopu brankáře míč proskákal až ke Zvědělíkovi, po jehož prodloužení zůstal na levém křídle zcela osamocený Jan Tögel. Ten se štěstím prostřelil vybíhajcího Bílého a domácí náhle vedli.

Oživení v druhém poločasu k vyrovnání nevedlo

Do druhého poločasu přichystal trenérský tandem troje střídání. Místo dobře hrajícího Liďáka, který zůstal po jednom ze soubojů ze závěru poločasu otřesen, nastoupil Artem Ostrokon. Příchody Matěje Zelinky a Yevhena Ostrovky měly zase přinést oživení hry, což se povedlo. Zelinka neúnavně svým pohybem a aktivitou dělal šternberské defenzívě problémy, vykoledoval si i několik faulů. Také Ostrovka dokázal podržet míč, rozdat jej a zároveň zefektivnit přechod do útoku.

Bohužel, i přes rostoucí tlak a závary ve vápně domácího celku se zrodilo na našich kopačkách jen málo opravdu vyložených střeleckých pozic. V jedné z nich bylo Ostrokonovo zakončení sraženo obráncem. V dalších případech míč buď mířil těsně vedle, po ranách Strnada a Purzitidise, či v koncovce chyběla potřebná razance. Oproti prvnímu poločasu si však nemohla defenzíva Šternberka stěžovat na nedostatek práce.

Naopak, s každou další minutou rostla únava zadáků domácího celku, z několika osobních soubojů pak pramenily i přerušení a ošetřování šternberských fotbalistů. Z ojedinělé akce naopak mohl jistit vítězství Šternberk, když po dalším nákopu Kopřivy nakonec stál proti Bílému tváří v tvář střídající Dittrich, jeho bomba ale jen zatřásla břevnem. Signalizované s ohledem na střídání a prodlevy jen dvouminutové nastavení nakonec sudí i po evidentní nevoli hostů, kteří za protesty dostali i žlutou kartu, natáhl na necelé čtyři. Ale bohužel zaslouženého vyrovnání jsme se již nedočkali.

FK Šternberk – FK Šumperk 1:0 (1:0)

Gól: 41. Tögel. Žluté karty: Hustý, Lošťák – Strnad. Rozhodčí: Pavel Schneider. Diváci: 310.
FK Šternberk: Kopřiva – Lošťák (87. John), Drmela, Tögel, Vašička, Zvědelík (61. Sedláček), Koutek, Hustý, M. Kuba (79. Dittrich), Smrček, Samek. Trenér: Pavel Kubíček.
FK Šumperk: Bílý – Liďák (46. Ostrokon), Purzitidis, Smrž, Jurásek (79. Elšík) – Antl, Horký, Lavrovič (46. Ostrovka), Nováček (46. Zelinka), Strnad – Linet. Trenéři: Pavel Tököly a Petr Merta.

1 - 0
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. FK Kozlovice

0 - 1
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. Slovan Bzenec

5 - 1
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. FC TVD Slavičín

2 - 0
Konečný výsledek

FK Šternberk vs. SK Baťov 1930

0 - 0
Konečný výsledek