SK Uničov U14 vs. 1. FC Poruba U14

SK Uničov U14 vs. ŠSK Bílovec U14

SK Uničov U15 vs. ŠSK Bílovec U15

SK Uničov U12 vs. FK Šumperk U12

Strhující zápas nabídl souboj mladších žáků kategorie U12 v Uničově. Duel hraný v atraktivní a pro mládež netradiční čas v 16:00, v takovém českém fotbalovém prime time, přinesl velký comeback. Domácí naskočili do zápasu v silném a početném složení, náš tým opět využil i některých kluků ze starší přípravky. Jmenovitě čtyřlístek Strnad, Klein, Žižka a Švenda.

Uničovští vstupovali do zápasu jako lídr tabulky, navíc v rámci nadstavbové části s výbornou bilancí devíti výher z devíti zápasů. Na prodloužení této skvělé série bylo zaděláno i tentokrát. V první půli se prosadil Vojtěch Štrbík, dlouho otevřená bitva pak přinesla další zásah v 56. minutě. To Vojtěch Němeček poslal Hanáky do vedení o dvě branky. Jenže nebyl všem dnům, v tomto případě spíš hracím minutám konec. A Uničov nakonec o první body v nadstavbě přišel. Třináct minut před koncem základní hrací doby snížil kapitán Adam Luknár a vyrovnání přišlo v poslední možnou chvíli. V již nastaveném čase zaúřadoval kanonýr Vojtěch Šarman a vystřelil cennou remízu 2:2.

SK Uničov – FK Šumperk 2:2 (1:0)

Góly: 24. Štrbík, 56. Voj. Němeček – 67. Luknár, 80+1. Šarman. Bez karet. Rozhodčí: Erik Dohnal. Diváci: 50. Hráno 12. 5. 2024 od 16:00 v Uničově.
SK Uničov:
Vágner – Poštulka, Voj. Němeček, Vác. Němeček, Košťálek, Napolitano, Filinský, Mikulanin, Ondruch, Horník, Štrbík, Chren, Petera, Mánek, Švarc, Kačo, Štefek, Šenk. Trenéři: Lukáš Filinský a Pavel Ondruch.
FK Šumperk: Szalay – Strnad, Smékal, Nguyen, Matějček, Mareček, Luknár, Křesina, Dařílek, Hubáček, Klein, Žižka, Šarman, Urban, Švenda. Trenéři: Petr Strnad a Marek Neoral.

Výběr U12 (ročník 2012) po utkání v Uničově 12. 5. 2024.

SK Uničov U13 vs. FK Šumperk U13

Pouhé čtyři body dělily oba regionální rivaly v tabulce nadstavbové části SpSM U13, skupiny Sever, v kategorii U13. Uničov navíc vstupoval do zápasu s výbornou formou, když v posledních třech zápasech vždy vyhrál a dohromady nasázel 33 branek. O to větší nebezpečí, že domácí nemají v týmu vyloženého střelce, ale o své góly se umí rovnoměrně podělit. A nebezpečí tak hrozí ze všech stran. Naši mladší žáci však defenzivně duel v Uničově skvěle zvládli.

Spokojený s výkonem svých svěřenců, kteří v první půli odehráli za stavu 0:0, mohl být i trenér Jakub Bauer: „V zápase týmů z popředí tabulky jsme chtěli určovat tempo hry a minimalizovat čas soupeře na míči bez časoprostorového tlaku. Utkání v první půli přineslo šance na obou stranách, druhá půle se již herně i výsledkově odehrála v náš prospěch.“ Ten tak ve druhé půli mohl se svým asistentem a jinak i důležitým hráčem divizního áčka Markem Horkým slavit úspěch. Klíčové branky přišly z kopaček Tomáše Unzeitiga v 56. minutě a Petra Vašíčka v 78. minutě. Respekt za skvělý výkon si však zaslouží celý tým, do posledního hráče. „Oproti předchozím zápasům jsme se zlepšili v organizaci defenzivní činnosti, a to počínaje už výkonem útočníků v defenzivní fázi hry,“ doplnil Bauer.

I přes výborný výsledek a výhru 2:0 je ale pořád co zlepšovat. „Naopak nás trápila pasivita v útočné fázi, kdy jsme nahoře mnohokrát čekali, jak si s výstavbou poradí obránci a záložníci a nevytvořili jsme adekvátní nabídku. Hráči však za nasazení, vůli a týmové pojetí hry zaslouží pochvalu,“ poslal poděkování svým svěřencům Bauer. Šumperský celek se tak sice v nadstavbové části drží na druhém místě za Třincem, ale ztráta třech bodů je zpoplatněna hlavně tím, že náš tým má o tři odehrané zápasy méně. A hned v tom příštím v sobotu 18. 5. přivítají naši kluci od 10:00 právě hráče Třince.

SK Uničov – FK Šumperk 0:2 (0:0)

Góly: 56. Unzeitig, 78. Vašíček. Bez karet. Rozhodčí: Erik Dohnal. Diváci: 50. Hráno 12. 5. 2024 od 14:00 v Uničově.
SK Uničov: Vrbka, Běhal – Černý, Polák, Hlaváček, Helekal, Novák, Uminský, Podešva, Hwozdecki, Dosoudil, Pešta, Benda, Krajc, Seidl, Richter. Trenér: David Syrůček.
FK Šumperk: Prejda – David, Kolomazník, Ondra, Ambros, Unzeitig, Straka, Vašíček, Novák, Daniel, Kotrle, Berka, Dan. Kamlar, Dom. Kamlar, Fojtík. Trenéři: Jakub Bauer a Marek Horký.