Konečný výsledek

SK Uničov U15 vs. ŠSK Bílovec U15

2 - 2

SK Uničov U12 vs. FK Šumperk U12

Strhující zápas nabídl souboj mladších žáků kategorie U12 v Uničově. Duel hraný v atraktivní a pro mládež netradiční čas v 16:00, v takovém českém fotbalovém prime time, přinesl velký comeback. Domácí naskočili do zápasu v silném a početném složení, náš tým opět využil i některých kluků ze starší přípravky. Jmenovitě čtyřlístek Strnad, Klein, Žižka a Švenda.

Uničovští vstupovali do zápasu jako lídr tabulky, navíc v rámci nadstavbové části s výbornou bilancí devíti výher z devíti zápasů. Na prodloužení této skvělé série bylo zaděláno i tentokrát. V první půli se prosadil Vojtěch Štrbík, dlouho otevřená bitva pak přinesla další zásah v 56. minutě. To Vojtěch Němeček poslal Hanáky do vedení o dvě branky. Jenže nebyl všem dnům, v tomto případě spíš hracím minutám konec. A Uničov nakonec o první body v nadstavbě přišel. Třináct minut před koncem základní hrací doby snížil kapitán Adam Luknár a vyrovnání přišlo v poslední možnou chvíli. V již nastaveném čase zaúřadoval kanonýr Vojtěch Šarman a vystřelil cennou remízu 2:2.

SK Uničov – FK Šumperk 2:2 (1:0)

Góly: 24. Štrbík, 56. Voj. Němeček – 67. Luknár, 80+1. Šarman. Bez karet. Rozhodčí: Erik Dohnal. Diváci: 50. Hráno 12. 5. 2024 od 16:00 v Uničově.
SK Uničov:
Vágner – Poštulka, Voj. Němeček, Vác. Němeček, Košťálek, Napolitano, Filinský, Mikulanin, Ondruch, Horník, Štrbík, Chren, Petera, Mánek, Švarc, Kačo, Štefek, Šenk. Trenéři: Lukáš Filinský a Pavel Ondruch.
FK Šumperk: Szalay – Strnad, Smékal, Nguyen, Matějček, Mareček, Luknár, Křesina, Dařílek, Hubáček, Klein, Žižka, Šarman, Urban, Švenda. Trenéři: Petr Strnad a Marek Neoral.

Výběr U12 (ročník 2012) po utkání v Uničově 12. 5. 2024.

2 - 2

SK Uničov U13 vs. FK Šumperk U13

Pouhé čtyři body dělily oba regionální rivaly v tabulce nadstavbové části SpSM U13, skupiny Sever, v kategorii U13. Uničov navíc vstupoval do zápasu s výbornou formou, když v posledních třech zápasech vždy vyhrál a dohromady nasázel 33 branek. O to větší nebezpečí, že domácí nemají v týmu vyloženého střelce, ale o své góly se umí rovnoměrně podělit. A nebezpečí tak hrozí ze všech stran. Naši mladší žáci však defenzivně duel v Uničově skvěle zvládli.

Spokojený s výkonem svých svěřenců, kteří v první půli odehráli za stavu 0:0, mohl být i trenér Jakub Bauer: „V zápase týmů z popředí tabulky jsme chtěli určovat tempo hry a minimalizovat čas soupeře na míči bez časoprostorového tlaku. Utkání v první půli přineslo šance na obou stranách, druhá půle se již herně i výsledkově odehrála v náš prospěch.“ Ten tak ve druhé půli mohl se svým asistentem a jinak i důležitým hráčem divizního áčka Markem Horkým slavit úspěch. Klíčové branky přišly z kopaček Tomáše Unzeitiga v 56. minutě a Petra Vašíčka v 78. minutě. Respekt za skvělý výkon si však zaslouží celý tým, do posledního hráče. „Oproti předchozím zápasům jsme se zlepšili v organizaci defenzivní činnosti, a to počínaje už výkonem útočníků v defenzivní fázi hry,“ doplnil Bauer.

I přes výborný výsledek a výhru 2:0 je ale pořád co zlepšovat. „Naopak nás trápila pasivita v útočné fázi, kdy jsme nahoře mnohokrát čekali, jak si s výstavbou poradí obránci a záložníci a nevytvořili jsme adekvátní nabídku. Hráči však za nasazení, vůli a týmové pojetí hry zaslouží pochvalu,“ poslal poděkování svým svěřencům Bauer. Šumperský celek se tak sice v nadstavbové části drží na druhém místě za Třincem, ale ztráta třech bodů je zpoplatněna hlavně tím, že náš tým má o tři odehrané zápasy méně. A hned v tom příštím v sobotu 18. 5. přivítají naši kluci od 10:00 právě hráče Třince.

SK Uničov – FK Šumperk 0:2 (0:0)

Góly: 56. Unzeitig, 78. Vašíček. Bez karet. Rozhodčí: Erik Dohnal. Diváci: 50. Hráno 12. 5. 2024 od 14:00 v Uničově.
SK Uničov: Vrbka, Běhal – Černý, Polák, Hlaváček, Helekal, Novák, Uminský, Podešva, Hwozdecki, Dosoudil, Pešta, Benda, Krajc, Seidl, Richter. Trenér: David Syrůček.
FK Šumperk: Prejda – David, Kolomazník, Ondra, Ambros, Unzeitig, Straka, Vašíček, Novák, Daniel, Kotrle, Berka, Dan. Kamlar, Dom. Kamlar, Fojtík. Trenéři: Jakub Bauer a Marek Horký.