Liga: Divize E

Moravskoslezská fotbalová divize, sk. E

FK Nové Sady vs. FK Šumperk

Do sestavy šumperského týmu se vrátil po odpykání zápasového trestu Petr Linet, také pak uzdravený Marek Smrž. Místo v základní sestavě si pak vybojoval Tomáš Morong a mezi tyče se znovu postavil mladý Bílý. Domácí pak nastoupili v sestavě, která je šumperskému týmu většinově známá z minulých sezón.

Dlouhé minuty se marně v Olomouci čekalo na nějaké vážnější gólové šance, většina úvodního poločasu se odehrála spíše v prostoru mezi šestnáctkami. A jak Nové Sady, tak i náš celek měly ve hře úseky, kdy byly více na míči. Po půlhodině hry se dvakrát po pravé straně hnal do útoku Patrik Strnad, prvně mu ale plány zhatil ofsajd, podruhé pak vyběhnutý gólman Kofroň. Ve 37. minutě naopak přálo štěstí našemu celku, když po rohovém kopu trefil domácí hráč jen břevno šumperské branky. Ve 39. minutě ale bylo hůř, po faulu na hranici vápna nařídil sudí penaltu. Její exekuce se ujal Dominik Opatřil a ránou doprostřed branky otevřel skóre utkání.

Naopak hodně benevolence pak pustil domácímu Nguyenovi sudí ve 43. minutě, když hráč Nových Sadů zezadu zajel do Nízkého. Tvrdý zákrok vyústil jen k přímému kopu. Z něj bohužel větší šance pro náš celek nevyplynula. Druhý poločas byl pak jako z pera Stephena Kinga. Domácí během čtvrthodiny třemi góly ztrestali obrovské chyby v naší obraně a o osudu zápasu bylo jasno. Přitom to byl prakticky jen náš tým, kdo držel v té době míč na kopačkách. Každý výpad soupeře ale skončil nepokrytím či fatální ztrátou míče. Více než tři stovky diváků se ještě dočkaly dalších branek, včetně naší trefy. Bohužel na poměr v dělbě bodů to již zásadní vliv nemělo.

FK Šumperk vs. SK Baťov 1930

Domácí celek nastoupil do utkání bez distancovaného Lineta i zdravotně indisponovaného Smrže, takže se šumperskému celku rozpadla stoperská dvojice.. V úvodu pak uctil celek památku zesnulého Josefa Svorníka. Následně pak měli již po zahájení utkání první velkou šanci hosté, když se ve vápně dostal v 7. minutě do zakončení kapitán Krajča. Ale v obrovské příležitosti z ideální pozice minul branku. Podobnou příležitost si pak vypracoval o pět minut později i domácí Patrik Strnad, ale ani on nezamířil mezi tyče.

První střelu na branku si pak připsali hosté, když zpoza vápna vystřelil Gojš. Obráncem mírně zablokovaná střela ztratila na razanci a brankář Bílý tak při svém prvním zákroku v šumperském dresu před domácím publikem neměl žádné trampoty. Horší to bylo po šanci Gojše, který nepříjemně zakončoval na přední tyči. Ale Bílý skvělým zákrokem vytáhl míč na tyč a roh. Náš celek hledal cestu do koncovky složitěji, snažil se více vycházet ze zajištěné obrany. Náznakem pak byl jen výpad Strnada, který si naskočil na centr Lavroviče. Sice se dostal před brankáře Vitáska, ale míč bohužel netrefil. Další šanci pak měl Horký, ten si hlavou naskočil na roh Strnada. Na zadní tyči ale minul.

To již se blížil konec poločasu, hned vzápětí na druhé straně pálil i kapitán Krajča. Ale velice nepřesně. Sudí pak v první půli nastavil jednu minutu. Oba týmy tak odešly do kabin za nerozhodného stavu, který však po změně stran vydržel jen pár vteřin. Z první akce se za obranu dostal rozběhnutý Adam Bršlica a baťovský forvard nedal Richardu Bílému technickou ránou k tyči šanci – 0:1. V 55. minutě pak bylo ještě hůř, když z druhé vlny seběhl do vápna Jan Gojš a tvrdou ránou prostřelil Richarda Bílého. Následně se hosté stáhli a naopak domácí tým byl častěji na míči a i nadále jevil chuť s výsledkem něco udělat. Vypracoval si i několik šancí, ale bohužel v koncovce mu nebylo přáno.

Hosté odvezli díky gólům z úvodu druhého poločasu vítězství 2:0.