Sezóna: 2018/2019

PODHORNÝ Miroslav

Záložník Miroslav Podhorný je šumperským odchovancem a během své kariéry nepůsobil v žádném jiném oddílu. S fotbalem začínal v šesti letech a následně prošel všemi mládežnickými výběry až do mužského áčka.

Yevhen Ostrovka

OSTROVKA Yevhen

Ze Svaljavy nedaleko někdejšího Československa pochází ukrajinský útočník Yevhen Ostrovka, kterému ale v Česku každý říká Evžo. Silový útočník přitom prožil cestou do šumperské kabiny příběh, který by si lehce mohl říci o knižní zpracování. Na Ukrajině působil v kvalitní akademii týmu FK Hoverla, kterému ale došly peníze a klub zanikl. Dvacetiletý Ostrovka se ale prioritně nevydal do Česka za fotbalem, ale za prací. Hrát oblíbený sport mělo být jen doplňkem života mladého kluka, který nechal rodinu i přítelkyni na Ukrajině. Jenže šanci v malých klubech nedostával. Až se na stavbě potkal s Antonínem Michalčákem, tehdejším předsedou Maletína. Tým hrající krajské soutěže dal ukrajinskému útočníkovi šanci a nelitoval. Sám Ostrovka se navíc ukázal jako dobrý skaut a dovedl do Maletína další své krajany.

V Maletíně nakonec ale vydržel jen rok. Hned ve druhém utkání za Maletín se Ostrovka prosadil, po dvou kolech měl jeho nový celek plný počet bodů a skóre 9:2. V dalším kole Maletín rozstřílel 5:0 Troubelice, ukrajinský objev se trefil znovu. Maletín sice začal následně ztrácet body, ale Yevhen si udržel solidní tempo a ve 12 zápasech dal čtyři góly. To vše stihl během podzimu, na jaře totiž vyběhl v šumperském dresu do divizní soutěže. Stihl jedenáct zápasů a také premiérový gól v šumperském dresu. Stalo se tak v posledním kole ročníku na půdě Heřmanic.

Martin Kreizl

KREIZL Martin

Brankář Martin Kreizl začínal jako žáček s fotbalem v Loučné nad Desnou již v osmi letech. Z horského střediska se v necelých 11 letech přestoupil do Velkých Losin, kde již před přestupem hostoval. O další tři roky později následoval znovu posun směrem na jih. a to již k nám do Šumperku. V následujících sezónách pak Kreizl pobíral cenné zkušenosti i ve větších klubech. Hostoval například ve Zbrojovce Brno či v Břeclavi. Krátce se pak vrátil i do Velkých Losin. Z hostování se vrátil v lednu 2014, zažil pak v Šumperku i sezónu 2014/2015, kdy tým působil v krajském přeboru a z druhého místa vybojoval postup do divize.

Marek Smrž

SMRŽ Marek

Marek Smrž je odchovancem nedalekých Velkých Losin, nicméně již v mládežnických kategoriích občasně nakukoval do zázemí našeho oddílu. V sezóně 2009/2010 a na podzim roku 2013 působil formou hostování v organizaci FK Šumperk.

V srpnu 2017 pak byl administrativně dotažen do konce přestup do našeho oddílu. Od té doby je stabilním členem šumperského kádru. Nejtěžší moment na trávníku v dresu šumperského klubu prožil 28. dubna 2019, kdy se po souboji s brankářem Martinem Kreizlem dostal do boje o život. Po nárazu na zem zapadl hráči jazyk. Situaci zachránil spoluhráč Yevhen Ostrovka, který bleskově přispěchal na pomoc a vytáhl Smržovi zapadený jazyk. Naštěstí se nepotvrdilo podezření na krvácení do mozku a Marek Smrž se tak co nejdříve mohl vrátit zpět k fotbalu.

Robert Jurásek

JURÁSEK Robert

Robert Jurásek fotbalově vyrůstal v nedalekých Štítech jako člen TJ SOKOL. S fotbalem začínal oproti současným zvyklostem později, první registrace proběhla v devíti letech. Již v seniorské kategorii pak zamířil Jurásek na hostování do Rudy nad Moravou či Bohdíkova, v Šumperku se poprvé objevil v srpnu 2014. Formou hostování posílil tým, který usiloval v krajském přeboru o návrat do divize. Definitivní přestup proběhl v létě 2015, kdy se stal stálicí v šumperské organizaci FK.