9 KOTZMANN Erik

26. 3. 1997
Věk
27

Erik Kotzmann je odchovancem šumperské fotbalového klubu. Ještě v mládežnických kategoriích pak nakoukl do akademií největších klubů Olomouckého a Moravskoslezského kraje – do Sigmy a Baníku.

Jenže talentovaný fotbalista vynikal i v dalších sportech. Mimochodem v roce 2016 se zúčastnil závodů kategorie  FIS ve sjezdovém lyžování, a to v Koutech nad Desnou. Pohybovou všestrannost nabral šumperský rodák ve sportovní gymnastice, do které od útlého věku docházel.

Před sezónou 2020/2021 bylo jasné, že Erik Kotzmann bude k dispozici šumperským trenérům Opravilovi s Křepelkou. Nad délkou angažmá v klubu však visel velký otazník a mohla za to koronavirová pandemie. Erik Kotzmann je totiž úspěšný i v pracovním životě a momentálně působí v Londýně. Právě tam se dá hráčův návrat očekávat hned poté, co dojde k rozvolnění opatření.