Datum Čas Soutěž Sezóna Počet diváků
11. 1. 2020 15:00 Přípravná utkání 2019/2020 900

Reportáž

Čerstvý trávník realizovaný společností VYSSPA Sports Technology z Plzně slavnostně pokřtili výkopem starosta města pan Tomáš Spurný a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček.

Samotné utkání pak mělo v úvodu pro domácí hrozivý průběh, když po páté minutě již vedl olomoucký klub 2:0. Již ve druhé minutě se prosadil španělský záložník Pablo González a hned vzápětí i Ondřej Hapal. Vůbec potomci slavných fotbalistů si první poločas vyhradili pro svou vlastní prezentaci výtečné divácké návštěvě. Ve 26. minutě totiž zvyšoval již na 3:0 Radek Látal ml., čemuž ze střídačky olomoucké Sigmy přihlížel z pozice trenéra jeho otec.

Do konce poločasu poté padla ještě jedna branka, když se trefil i mladý Kryštof Daněk, člen české reprezentace U17, za kterou v roce 2019 vstřelil v sedmi zápasech i dvě branky. V první půli pak 900 diváků sledovalo na hřišti i Michala Vepřeka, rodáka ze Šumperka a dlouholetou oporu Sigmy.

Do druhé půle hosté vypustili do hry čerstvou jedenáctku hráčů. A potěšující bylo, že i Šumperk zvedl hlavu a několikrát zahrozil. Bohužel ale ani z vyložených pozic nedokázal zatížit konto olomouckého celku aspoň jedním gólovým úspěchem. Na další branku tak čekali diváci až do 75. minuty, kdy statečné odolávání soupeři ukončil gólem na 5:0 Milan Kerbr, tedy další syn slavného otce, vicemistra Evropy z roku 1996. Tečku za utkáním pak napsal v 82. minutě mladý talent Jáchym Šíp, který pečetil skóre na konečných 0:6.

Všem fanouškům patří velké poděkování a rádi vás uvítáme zase na dalším přípravném utkání. To odehrajeme znovu v domácím prostředí, ve středu 29. ledna od 17:00 proti výběru Sigmy Olomouc do 18 let.