FK Šumperk U17 vs. FC Zbrojovka Brno U16

Datum Čas Liga Sezóna Kolo Počet diváků
27. 3. 2022 12:15 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 19. kolo 66

Úvod jara, co se losu i soupeřů týče, mladší dorostence rozhodně nešetří. Po těžkých duelech s Frýdkem-Místkem a hlavně Sigmou U16 tentokrát narazili svěřenci Bohdana Hecla na rozjetou brněnskou Zbrojovku, také výběr U16. Nicméně se dá říci, že takové věkové složení má i náš výběr. Navíc doplněn o další mladší kluky. Zbrojovka potvrdila formu z jara, kdy ničí jednoho soupeře za druhým, a v Šumperku jasně vyhrála.

Jihomoravský celek nastřílel v posledních třech kolech 18 branek, žádný neinkasoval a získal plný počet bodů. Podobně suverénně si pak svěřenci Valdemara Horvátha, na něž z pozice vedoucího dohlíží i brněnská fotbalová legenda Zdeněk Valnoha, počínali i na Tyršáku. Už v sedmé minutě otevřel skóre Filip Večeřa. Tentýž hráč stihl do poločasu ještě hattrick, byť s přispěním proměněné penalty. A když další góly přidali před změnou stran ještě Odehnal a Krejčí, tak bylo o osudu zápasu jasno.

Ani ve druhé půli soupeř nepolevil. Do hry navíc postupně pustil trenér Hecl i mladíky ročníku 2007, Lašáka, Novosada i Lepku. Hrozivě se pro domácí rýsovala hlavně šestiminutovka mezi 52. a 58. minutou, kdy se prosadili postupně Kotačka, Bečva a Švancara, syn další zbrojovácké legendy. V podobném tempu ale hosté až do konce zápasu nevydrželi. Sice přidali ještě v 80. minutě gól prostřednictvím Kalvody, ale víc toho už Brňané nestihli. Že se ale našim klukům na tohoto soupeře opravdu nedaří dokazuje i podzimní vzájemný duel, kdy Zbrojovka dokonce vyhrála poměrem 11:0. Pro šumperské mladíky se však znovu jedná o velmi cenné zkušenosti.

FK Šumperk U17 – FC Zbrojovka Brno U16 0:9 (0:5)

Góly: 7., 16. (pen.), 26. Večeřa, 22. Odehnal, 41. Krejčí, 52. Kotačka, 56. Bečva, 58. Švancara, 80. Kalvoda. Žlutá karta: Podhorný (Šumperk). Rozhodčí: Lubomír Habermann. Diváci: 66.
Šumperk: Bahounek – Jiroš (61. Novosad), Kühnel, Novák, Podhorný (27. Slezák), Körner, Kucharčuk, Sroka, Minář, Vepřek (46. Lašák, 79. Lepka), Zelinka (75. Doležal). Trenér: Bohdan Hecl.
Brno: Bulín – Hradil, Hajnovič (46. Kotačka), Volný, Rotrekl (46. Kratochvíl), Odehnal, Krejčí (46. Bečva), Polák, Švancara (58. Kalvoda), Večeřa (46. Baňa), Naprelac. Trenér: Valdemar Horváth.

Předchozí zápasy

Moravskoslezská liga ml. dorostu