13. 9. 2020 16:00 Divize E 2020/2021 6. kolo 215

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2
ZAPLETAL JanNOVÁK RadekSVOBODA Radek

Reportáž

Bohatý víkendový program v podání jednotlivých výběrů FK Šumperk zakončil, jak již bývá zvykem v případě domácích zápasů, hlavní mužský tým. Ten doma narazil na lídra tabulky ze Slavičína, který v dosavadních pěti zápasech jen dvakrát inkasoval a pod vedením Petra Slončíka plnil roli favorita soutěže.

I úvodní minuty duelu v Šumperku papírové rozložení sil potvrzovaly, byť domácí celek se snažil s lídrem držet krok. Trenérské duo šumperského týmu poslalo do hry mírně pozměněnou jedenáctku, kdy šanci v brance dostal mladičký Adam Vičar a ofenzívu posílil novic v týmu, Miloš Šidlík. Oba mládežničtí reprezentanti byli pak v utkání hodně vidět.

1. poločas: Nešťastný gól a poté Ostrovkovy výstavní trefy

Diváci na sluncem zalitém Tyršově stadionu viděli v úvodních minutách marnou snahu domácích favorita něčím zaskočit. Naopak v defenzívě působili šumperští hráči mírně nejistě, hned ve třetí minutě si Liďák vysloužil žlutou kartu. Z následného přímého kopu pak hostující kanonýr Školník těsně přestřelil. Slavičín se snažil hrozit hlavně po pravém křídle a několikrát opravdu dokázal z těchto míst dostat míč do vápna. V 18. minutě poprvé vážněji zahrozili i domácí, aktivně hrající Strnad vyhrál souboj jeden na jednoho a dostal míč před prázdnou branku. K němu ale měli blíže zadáci hostujícího celku.

Skóre utkání pak otevřel Slavičín. Nepříliš razantní zakončení hostů se odrazilo od tyče a ke vší smůle se nejlépe ve vápně zorientoval Jakub Žůrek. Ten zakončil pod břevno. Nicméně touto brankou se postupně začal měnit obraz hry a k překvapení všech ve prospěch šumperského celku. Již ve 30. minutě sevřeli domácí Slavičín ve vápně a po několika pokusech o finální přihrávku do šestnáctky se ke střele dostal Lavrovič. Jeho pokus na zadní tyč ale těsně minul branku.

Odpovědět mohli hosté, ale Horáčkovu střelu vytáhl na roh Vičar. A pak se dočkal konečně i Šumperk. Strnadův rohový kop propadl až na zadní tyč, kdy v nastálém zmatku nejlépe zorientoval Miloš Šidlík. Talentovaná posila ze Sigmy se prosadila po 41 minutách hry v šumperském dresu a domácí zaslouženě vyrovnali. Do kabin však šli již s vedením. Nejprve ve 45. minutě trefil Strnad svou bombou pouze zeď hostů, o minutu později ale vykouzlil nádhernou trefu Yevhen Ostrovka. Zpoza vápna z nějakých 25 metrů zamířil na zadní tyč a nádherně o konstrukci branky poslal hostům pořádnou studenou sprchu do šatny.

2. poločas: Rychlý gól odstartoval skvělou jízdu druhou půlí

O kvalitách Slavičína není třeba pochybovat, a tak bylo jasné, že v druhém poločasu nečeká domácí tým lehká práce. Pokud však hosté pomýšleli na rychlé vyrovnání, přišel pravý opak. Skoro přes kopírák se prosadil do opačné branky Yevhen Ostrovka, který znovu zatočil míč na zadní tyč a bezmocný brankář Jelínek lovil míč ze sítě potřetí. A pak se již domácí vezli v utkání na vlně euforie, hostům nedávali moc prostorů ke korekci stavu a dramatizaci utkání.

To platilo i o momentu, kdy hostující kapitán Švach vběhl do vápna a Adam Vičar včasným vyběhnutím výborně vykryl prostor. Jenže zkušený hráč hostů se po dalších dvou krocích sesunul k trávníku a k překvapení všech rozhodčí tento prapodivný moment označil jako penaltový a Vičarovi, který se Švacha ani nedotkl, udělil žlutou kartu. Sám Vičar pak vzal spravedlnost do vlastních rukou a darovanou penaltu hostům lapil!

Pořádně hořký kalich, a nikoliv hanušovického piva, si museli hosté vypít až do dna. V 73. minutě se šumperský tým dostal do přečíslení a Erik Kotzmann skvěle načasoval přihrávku na volného Yevhena Ostrovku. Ten zachoval klid, prvním dotykem si míč přichystal a druhým ho poslal za záda vybíhajícího Jelínka – 4:1! O devět minut později si pak drze prošel obranou Slavičína Vojtěch Cikryt a dokonal dílo zkázy. Po skvělém výkonu vyhrál v prosluněném nedělním odpoledni Šumperk zcela zaslouženě 5:1.