Nové Sady vs. Šumperk

15. 8. 2020 16:30 Divize E 2020/2021 2. kolo 187

Se snahou vykompenzovat domácí remízu se Vsetínem zajížděli svěřenci Zdeňka Opravila k utkání druhého kola divize do Olomouce. Bylo ale již předem jasné, že na šumperský tým čeká stížená pozice. Za prvé museli oželet služeb útočníka Ostrovky, který dostal disciplinární trest za vyloučení proti Vsetínu. A za druhé pak Nové Sady hned v prvním kole doma zaskočily favorizované Hranice.

Bohužel ani v druhém utkání se nepodařilo šumperskému celku skórovat. Dlouho se pak v Olomouci rýsoval podobný scénář jako z úvodního duelu sezóny. Po bezbrankové první půli to byli opět svěřenci Zdeňka Opravila, kdo vstoupil do toho druhého poločasu lépe. Jenže aktivnější Šumperk ani tentokrát nedokázal vstřelit branku. A zatímco v prvním duelu Vsetín nejevil moc zájem útočit, tentokrát domácí chuť po vítězství přetavili v úspěch.

V 69. minutě nasměroval olomoucký celek k vítězství bývalý záložník tehdy druholigového Prostějova Martin Hirsch. Nejprve s tečí bránícího hráče šťastně skóre otevřel, vzápětí jeho dalekonosný pokus zaplul přímo do šibenice šumperské branky. A výstavní kousek na 2:0 de facto rozhodl zápas. Pojistku domácím již v samotném závěru vystřelil v 88. minutě Michal Škrabal.

Nové Sady

30ŠARMAN David Brankář