Datum Čas Soutěž Sezóna Den zápasu Počet diváků
9. 8. 2020 17:00 Divize E 2020/2021 1. kolo 350

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
NEJEZCHLEB MiroslavHEGER MichalMACHOREK JakubPIŇOS Karel

Reportáž

První mistrovské utkání sezóny 2020/2021 mají za sebou hráči hlavního výběru FK Šumperk. V divizním duelu proti Vsetínu toužili zahájit sezónu co nejúspěšněji a hlavně odčinit poslední prohru ze vzájemného utkání z podzimu 2019, kdy Valaši vyhráli v Šumperku 1:0.

To se podařilo jen částečně. Hlavně první poločas pak divácky příliš atraktivní podívanou nenabízel. Hosté zakotvili před vlastní brankou a dlouho se čekalo vůbec na jakýkoliv náznak nějaké šance. Naopak o ostré souboje nebyla nouze. V sedmé minutě zamířil do vápna domácích ojedinělý centr, Surovec ale zády k brance neměl šanci svou hlavičkou nějak vážněji zahrozit. První okénko v domácí defenzívě pak našel v 16. minutě Matůš. Forvard Valachů se dostal ke střele, ale v dobré pozici minul.

Šumperk se do hry dostával proti zataženému soupeři dostával jen výjimečně, pokaždé ale u toho byl kapitán Linet. Ve 24. z otočky i ve 31. minutě technickou střelou z hranice vápna minul. Ve 36. minutě pak zahrozili domácí zbraní, kterou se honosí hlavně Vsetín – ze standardky. Tvrdou ránu Lavroviče ale brankář Eliáš vyboxoval.

Výborný vstup do 2. půle a červená v závěru

Vstup do druhého poločasu, kdy trenér Opravil stáhl Lavroviče se Sittou a na trávník poslal Trana se Žákem, se domácím podařil. Již v úvodu si soupeř v souboji s Tranem pomohl hraním rukou a k přímému kopu se postavil Linet. Eliáš jeho pokus vyrazil na roh. V 55. minutě se pak zrodily největší šance zápasu. Přetažený centr na zadní tyč přetavil v nepříjemnou ránu Liďák, jeho pokus však Eliáš vyrazil. K obrovské smůle domácím pak z bleskové dorážky trefil Kotzmann tyč!

Šumperk tak chybu v obraně jinak velmi usilovně bránících hostů nevyužil. Vsetín moc fotbalové krásy nepředvedl, defenzivní pojetí hry však splnilo účel. Domácí si sice vytvářeli tlak a náznaky šancí, ale v zahuštěném prostoru na půlce soupeře kýžený gól nevstřelil. Aktivně hrající Linet po průniku Ostrovky měl těžkou pozici, a tak Eliáš střelu šumperského kapitána poměrně lehce chytil.

Další momenty už gólové okamžiky nenabídly. A tak vzrušení na Tyršově stadionu přinesla již jen 87. minuta, kdy jeden z hráčů vsetínského celku hodně nevybíravě dojel Ostrovku. Ten se v pádu ohnal nohou po soupeři a viděl červenou kartu. Domácí tak stejně jako v minulém zápase proti Vsetínu museli dohrávat o deseti, tentokrát ale uhráli s Valachy bod za remízu 0:0.