Zdeněk Opravil

Celému týmu patří naprosté absolutorium, chválil hráče Zdeněk Opravil

Přes 1000 dnů čekal i Zdeněk Opravil na to, až povede svůj tým do jarních bojů mistrovské soutěže. Dočkal se, navíc vítězně. Dramatický a místy vyhrocený duel urvali šumperští hráči gólem v posledních vteřinách zápasu. A to i přesto, že museli po přísném vyloučení Hegnera dohrávat o deseti. Trenér šumperského celku po zápase po zápase svůj tým za přístup i bojovnost chválil. Ten vítězný gól v nastavení byla už jen zasloužená odměna. Nabízíme právě ohlas Zdeňka Opravila k utkání proti Slavičínu.

„Mezi pěti obránci zůstal jediný hráč soupeře ve vápně volný, to by se stávat nemělo“

Na střídačkách se objevili trenéři, kteří se znají již od mládežnických let. Na straně hostů šumperský odchovanec Petr Slončík, o rok mladší než Zdeněk Opravil na šumperské střídačce. Oba někdejší prvoligisté pak museli během utkání několikrát krotit vášně svých svěřenců. A také s ohledem na vývoj duelu i měnit taktické pokyny a plány. Větší chuť po vítězství pak předvedli v domácím prostředí šumperští hráči, kterým možná pomohlo i to, že se duel hrál na umělé trávě Tyršova stadionu. Diváci zde mají k hřišti blíže a jejich podpora byla znát. Šumperk přitom musel vývoj utkání obracet. „Celému týmu patří naprosté absolutorium. Všem hráčům, kteří se na dnešním utkání podíleli,“ nešetřil chválu v úvodu hodnocení zápasu domácí trenér Zdeněk Opravil.

Jeho svěřenci vstoupili do souboje s celkem, který byl v blízkém kontaktu a v případě výhry mohl šumperský tým v tabulce předskočit, aktivně a lépe než soupeř. V úvodní čtvrthodině měl několik šancí, ale neuspěl. A tak se z první vážnější akce prosadili hosté. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, chtěli jsme dát hned v úvodu utkání gól. Postupně se hra vyrovnala a je škoda, že jsme dostali hloupý gól. Snad poprvé se hosté přitom dostali do naší šestnáctky. Zůstal mezi pěti obránci jediný volný hráč. To by se stávat nemělo,“ vrátil se Opravil k momentu ze 31. minuty, kdy hosté otevřeli skóre.

Z nepříznivého vývoje se ale šumperský tým brzo otřepal. A byli to domácí, kdo ovládl závěr první půle. „Dostali jsme se do tlaku. Podařilo se nám vyrovnat, poté jsme měli i nějaké standardní situace, ale nedali jsme gól.“ Po Linetově vyrovnání z penalty nechybělo mnoho a v posledních okamžicích poločasu mohli jít svěřenci Zdeňka Opravila do vedení. Ale zvláště zakončení těsně mimo po rohovém kopu mohlo mrzet.

„Tým stál za sebou, makal, chtěl vyhrát!“

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že jsme chtěli zvýšit tlak a poté udělat i nějaká střídání. Chtěli jsme využít toho, že teď máme k dispozici širší kádr, i díky tomu, že přišli Marek a Filip z Olomouce. Bohužel, když jsme už měli nachystaná střídání, tak přišla ta červená. Museli jsme na to reagovat a poskládat na závěr sestavu jinak,“ vrátil se i k přísnému vyloučení Hegnera trenér Opravil. Obraz hry se ale ani při přesilovce Slavičína moc nezměnil. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, do čistých gólovek se nedostali.

I tak ale lze vyloučení Hegnera označit za klíčový moment zápasu. Domácí se totiž v deseti hráčích semkli, pomohla i střídání a přísun čerstvých sil na hřiště. Výkon týmu v poslední půlhodině ocenil i Opravil. „Jak jsme hráli v deseti, tak veškeré absolutorium. Tým stál za sebou, makal, chtěl vyhrát. Ne zremizovat v deseti, ale vyhrát. Na hráčích bylo vidět, že je utkání bolelo. Ale že jsou šťastní,“ prozradil po utkání někdejší prvoligový obránce. Vítězná trefa přišla v nastaveném čase, z poslední akce. A úspěch slavila právě ona bojovnost a chuť vyhrát. „Byla v tom velká vůle dát gól. Marek Smrž nejdřív trefil břevno, o chvíli později už ale trefil. Tahle vůle nám mnohdy chyběla, teď v těch posledních minutách byla. Za mne super,“ uzavřel Opravil hodnocení vítězného zápasu se Slavičínem.

2 - 1
Konečný výsledek