FK Šumperk U17 vs. FC Zbrojovka Brno U16

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
ŘEZNÍČEK Tomáš

Sedmnáctka přivítala na svém hřišti v třetím utkání sezóně a snahou bylo navázat na bodový úspěch staršího dorostu. A opravdu k tomu moc nechybělo, brněnský tým rozhodl o svém vítězství až v nastavené době. Byť byl v zápase lepším týmem, tak taková prohra je samozřejmě pro poražený celek vždy krutá.

V prvním poločase se přitom skóre překlápělo ze strany na stranu. V desáté minutě se prosadil Michal Slezák, o čtyři minuty později však srovnal brněnský hrdina večera, Lukáš Toman. Tentýž hráč poslal Zbrojovku poprvé v utkání do vedení ve 34. minutě, těsně před přestávkou ale srovnal patnáctiletý Daniel Smékal. Ve druhé půli se na změnu skóre čekalo dlouho, byli to však brněnští hráči, kteří se vrátili do vedení. V 73. minutě se prosadil Miroslav Jeřábek. Srdnatě a statečně bojující mladší dorost našeho klubu ještě srovnal, když se v 82. minutě trefil Tomáš Luběna.

Když už se zdálo, že utkání spěje do nerozhodného konce, tak ve druhé minutě nastavení znovu udeřil Lukáš Toman. Brněnský střelec zkompletoval hattrick a pro svůj celek vystřílel na Tyršáku tři body. Těsná prohra s dosud stoprocentním výběrem U16 brněnské Zbrojovky je sice pro náš tým krutá, ale zároveň dokladem, že náš mladší dorost může odehrát vyrovnanou partii s každým celkem soutěže.

FK Šumperk U17 – FC Zbrojovka Brno U16 3:4 (2:2)

Góly: 10. Slezák, 45. Smékal, 82. Luběna – 14., 34. a 92. Toman, 73. Jeřábek. Žluté karty: Lepka, Luběna – Smékal. Rozhodčí: Tomáš Řezníček. Diváci: 30.
Šumperk: Frolo (46. Novosad) – Havlíček, Kucharčuk (65. Barvínek), Smékal (65. Lozyňskyj), Slezák, Zelinka, Lepka, Kočí (55. Koryčan), Hájek, Luběna, Minář (21. Vlk).
Zbrojovka Brno: Kašík – Jeřábek, Mezník, Osička (46. Hublík), Konečný, Vizingr (63. Souček), Pachl (46. Hájek), Smékal, Prokop, Toman, Paseka.