FK Šumperk U19 vs. FC Zbrojovka Brno U18

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
SLABÝ Jiří

Během pár dnů podruhé na vlastním hřišti se představili starší dorostenci. Tentokrát přivítali výběr U18 brněnské Zbrojovky a dlouho se zdálo, že mladý celek Jakuba Bauera dosáhne na překvapivé vítězství. Tím spíš, že hosté přijeli s týmem s věkovým průměrem 17,1 roků, zatímco náš tým vstoupil do duelu se základní sestavou s věkovým průměrem 16,1, tedy o rok nižším. V základu dokonce nechyběl ani teprve čtrnáctiletý Marek Lašák.

Pravdou je, že to byli hosté, kdo měl ze hry více a byl po celé utkání aktivnější. Ale gólových příležitostí se Zbrojovce moc nedostávalo, naopak sami hosté si v 18. minutě vstřelili vlastní gól. Smutným střelcem byl Callum Williams. Prakticky celý zbytek zápasu se pak nesl ve snaze brněnského celku srovnat skóre. To se jihomoravskému týmu nakonec podařilo, když v 88. minutě trefil remízu střídající Denis Rotrekl. Šumperští hráči, kteří již v předcházejícím zápase sahali po bodech, tentokrát ale již zapsali zisk do tabulky. Byť jen jednobodový. V neúplné tabulce se tak posunuli na třinácté místo, nicméně osmnáctka Jihlavy a nováček z HFK mají zápas k dobru.

FK Šumperk U19 – FC Zbrojovka Brno U18 1:1 (1:0)

Góly: 18. Williams vl. – 88. Rotrekl. Žluté karty: Vychodil (mimo hřiště), Martinéz (oba Zbrojovka). Rozhodčí: Jiří Slabý. Diváci: 40.
Šumperk: Panin – Sroka, Kühnel, Vicenec, Šincl, Planý, Karger (81. Jiroš), Matura, P. Dostál, Kočí (23. Minář, 79. Thun), Lašák. Trenér: Jakub Bauer.
Zbrojovka: Štěpánek – Ryšavý, Williams, Švejda (68. Baňa), Srba (78. Rotrekl), Martínez, Hübel (56. Kalvoda), Hříba, Klimovič, Jahůdka (46. Sznapka), Nezveda. Trenér: Jiří Šrámek.

Ohlas trenéra

Jakub Bauer (Šumperk): První bod jsme získali v zápase, který nepřinesl příliš mnoho šancí. Soupeř měl územní převahu a sporadicky se dostával do náznaků šancí, v poločase druhém pak jednu vyloženou neproměnil. Co se týče našeho týmu, tak s naším přístupem a nasazením jsme zatím maximálně spokojení. Do utkání s kvalitními soupeři zasahují i hráči, kterým je pouze 15-16 let a získávají cenné zkušenosti. Hráči starší jsou zatím příkladem týmovosti a ukazují, proč byli již vloni důležitou součástí U19. Čeká nás mnoho práce a zápasů absolvovaných na hraně našich možností, abychom mohli s takto mladým týmem pomýšlet na úspěch a setrvání v soutěži. Cítím, že tu nesmírně tvrdou práci jsme ochotni společně absolvovat.