TJ Břidličná vs. FK Šumperk

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
DEDEK Vojtěch

Stejně jako vloni i v této sezóně šumperské áčko zvládlo zápas předkola MOL Cupu. Zatímco vloni zvítězil náš výběr v Bruntálu, tentokrát stejným výsledkem 3:1 uspěl o 10 kilometrů vzdušnou čárou vedle, v Břidličné. Osud zápasu byl předurčen během úvodní půlhodiny. V něm padly jedna červená karty a dvě branky. A byť pak domácí nováček divizní skupiny F dokázal snížit, na otočku mu nezbyly síly. Naopak mnoho šancí našeho celku přežil.

Přitom první velkou šanci měla v úvodu zápasu Břidličná. Ta začala aktivně, velmi dobře rozehrávala útoky po křídlech a s centrovanými míči měla naše obrana v úvodu zápasu problémy. Po jednom takovém nákopu z levého křídla přišla hlavička z bezprostřední blízkosti a fantastický zákrok Martina Kreizla. Zápas, který se odehrál i přes vytrvalý celodenní déšť a nutno dodat, že s ohledem na podmínky byl trávník opravdu v dobrém stavu, se rázně zlomil na konci první čtvrthodiny. Nejprve unikajícího Strnada zezadu fauloval stoper Kopečný a i když by zákrok klidně mohl skončit vyloučením, tentokrát urostlý zadák Břidličné viděl jen žlutou kartu. Problém pro domácí však nastal o dvě minuty později. Tentýž hráč dost nevybíravým způsobem naskočil zezadu do Miroslava Podhorného a tvrdý zákrok přinesl druhou žlutou kartu, a tedy i vyloučení.

A obraz hry se postupně měnil, šumperský výběr převzal iniciativu. Kvalitu pak prokázal navrátilec do šumperské organizace, talentovaný Filip Nízký. Ten posílil náš celek před novou sezónou z olomoucké Sigmy a hned během pár minut bylo jasné, že dokáže nahradit Marka Hausknechta. Tři minuty po vyloučení Kopečného se Nízký opřel do míče kousek před vápnem a tečovaná rána skončila za zády Zifčáka. Další akce pak domácí dokázali odvrátit, ale ve 25. minutě se po křídle rozběhl rychlonohý Žák, následně zasekl a dobře mířený pokus skončil na tyči. Míč se však na vlhkém terénu zastavil prakticky před prázdnou brankou a jako první byl u něj Filip Nízký. Zvýšit na 2:0 pak nebyl pro něj žádný problém.

Jenže komplikace přišly již do poločasu. Po několik marných pokusech se domácím podařilo dostat k šestnáctce a zde přišel faul na hraně vápna, který však byl dokončen uvnitř šestnáctky. Ve čtyřicáté minutě se dostali domácí k velké šanci snížit a Daniel Dydowicz nedal Martinu Kreizlovi žádnou šanci. Domácí kouč pak sice apeloval na své svěřence, aby už zbytek poločasu dohráli na jistotu a bez inkasování, ale Šumperk sevřel soupeře a měl několik obrovských příležitostí. V nich ale bohužel neskóroval.

Setrvalý tlak přinesl gól až v 73. minutě

Do druhého poločasu vystřídal trenér Zdeněk Opravil Miroslava Podhorného, který dohrával první půli ještě otřesen po zákroku Kopečného. Na jeho post přišel Marek Elšík a talentovaný forvard svým pohybem zle zatápěl obraně soupeře. Nicméně většinu situací uťal mnohdy začne hraničně odmávaný ofsajd. Právě tohle porušení hry zmařilo několik slibně se rozvíjejících útoků.

Dlouho pak trval nápor hostů bez gólového efektu, domácí naopak již s dosti načatým fyzickým fondem jen hrozily z náznaků rychlých brejků. Z nich ale neuhodilo a pokud míč dostali hráči Břidličné až do vápna, tam jej obrana šumperského celku odklidila. V 72. minutě pak už některým hráčům našeho celku při dalším odmávaném ofsajdu došla trpělivost, což odnesl Petr Linet žlutým trestem. Smutnit z něj dlouho nemusel, o minutu později nejprve zahrozil po výborném presingu Marek Elšík. Ten sice ještě neuspěl, ale vypracoval skvělým pohybem míč i pro Patrika Strnada. Ten měl ve vápně dost místa a klidu na to tváří v tvář brankáři soupeře zaměřit a střelou k tyči pečetil šumperské vítězství.

Závěr utkání pak už příliš rozruchu nepřinesl, za občasného deště následujícího po setrvalých předzápasových přeháňkách, také trávník už moc kombinacím nenapomáhal. Po vítězství 3:1 se tak náš celek kvalifikoval do 1. kola. Utkání této části MOL Cupu odehraje doma, proti vítězi duelu Bruntál – Uničov. Tento zápas se však neodehrál, kvůli počasí byl odložen.

Břidličná

1ZIFČÁK Ludvík Brankář